وعده البشیر به برقراری صلح در سودان در سال 2015

سیاسی

رئیس جمهوری سودان با تاکید بر اینکه باب مذاکره با شورشیان را نمی‌بندد، وعده داد که در سال 2015 صلح در سودان برقرار شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت الوطن العربی، عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان و نامزد حزب حاکم کنگره ملی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است ماه آوریل برگزار شود در سخنانی وعده داد که در سال 2015 صلح در سراسر سودان محقق می‌شود و این اقدام ممکن است از طریق مسالمت‌آمیز و یا حتی از طریق جنگ صورت گیرد.

وی در این اظهارات که در میان جمعی از حامیانش در کردفان جنوبی ایراد کرد شورشیان سودان را به شدت مورد انتقاد قرار داده و تاکید کرد که این گروه علت تفرقه میان مردم کردفان جنوبی و همچنین توقف روند توسعه و خدمات رسانی‌ هستند.

عمرالبشیر خاطر نشان کرد که باب مذاکرات را با شورشیان نخواهد بست زیرا صلحی که از طریق مذاکرات حاصل شود حافظ خون مردم سودان خواهد بود.

وی افزود: ما به خاطر صلح و وحدت آمده‌ایم و هیچ کس جز کسانی که در مناطق کوهستانی سودان زندگی کرده‌اند میزان جنایت‌های شورشیان را نمی‌داند.

مذاکرات میان دولت سودان و جنبش مردمی با نظارت میانجی آفریقایی در آدیس آبابا در آوریل 2013 آغاز شد تا درگیری‌ها میان این دو طرف در کردفان جنوبی و نیل آبی پایان یابد اما مذاکرات تا کنون هیچ پیشرفتی نداشته است.

انتهای پیام

کد N751506