شعار سال 93 رهبری تا چه اندازه محقق شده است؟ محمد حسین فرهنگی پاسخ می دهد

اقتصادوفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی شعار سال 93

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقدامات انجام شده از سوی دولت و مجلس برای عملیاتی شدن شعار سالی که در انتهای آن قرار داریم،تامین کننده مصالح کشور و نظرات رهبرانقلاب نیست.

محمد حسین فرهنگی در گفتگو با خبرآنلاین در خصوص میزان تحقق شعار سال 93 که از جانب مقام معظم رهبری به عنوان" اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری شده اظهار کرد: اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است که البته این اقدامات طبیعتا تامین کننده مصالح کشور و نظرات رهبر انقلاب نیست و بیشتر این تلاش ها در زمینه کاهش وابستگی به نفت و وضع قوانین بوده است.

وی با بیان اینکه اقداماتی که در این مدت صورت گرفته است در تحقق مبانی اقتصادی کشور گام قابل توجهی به شمار نمی رود، خاطرنشان کرد: این مسئله تلاش مضاعفی را می طلبد چه در دولت و چه در مجلس که این امر به دور از حاشیه سازی ها انجام شود یعنی بدون اینکه موضوعی سیاسی شود، به خود آن موضوع پرداخته شود چراکه گاهی موضوعاتی سیاسی انگاشته می شوند که ماهیت آن ها سیاسی نیست لذا این ها موانعی است که وجود دارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ نیز که یکی دیگر از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده و هست و بخش دیگری از شعار سال به این موضوع بر می گردد، نیزکارهایی انجام شده که اگر آن‌ ها را تحلیل کنیم می بینیم که این حوزهمستلزم تحولات اساسی است تا اقدامات شکلی و نمایشی.

فرهنگی همچنین در خصوص آینده روابط دولت و مجلس در سال آینده تاکید کرد: نمی توان در این باره پیش بینی کرد اما می توان توصیه کرد که اگر در رابطه دولت و مجلس، مبنای تعاملات، قانون باشد، مشکل خاصی پیش نخواهد آمد.

2929

کد N751459