العبادی نظارت بر عملیات نظامی در سامرا را برعهده گرفت

عراق

در پی اعلام آغاز عملیات نظامی برای آزادسازی شهر تکریت در استان صلاح‌الدین نخست وزیر عراق نشستی را با فرماندهی عملیات سامرا و رهبران یگان‌های نظامی در این شهر برگزار کرد و نظارت بر عملیات نظامی در سامرا را برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، به دنبال اعلام آغاز عملیات نظامی برای پاک سازی شهر تکریت در استان صلاح الدین عراق حیدر العبادی، نخست وزیر این کشور نشستی را با فرماندهی عملیات سامرا و رهبران یگان‌های نظامی در این شهر برگزار کرد.

در این نشست در خصوص عملیات بازپس گیری مناطق صلاح الدین از تروریست‌های داعش بحث و گفت‌وگو شد.

العبادی تاکید کرد: نیروهای امنیتی اولویت را به حفظ امنیت و سلامتی شهروندان طی عملیات نظامی می‌دهند.

منبعی در فرماندهی عملیات مشترک سامرا اعلام کرد که عبادی به محض رسیدن به این شهر با رهبران امنیتی دیدار و در خصوص برنامه‌های تهیه شده برای آزادسای شهر تکریت با آنها بحث و گفت‌وگو کرد.

همچنین حیدر العبادی نظارت بر عملیات نظامی در سامرا علیه داعش را برعهده گرفت.

وی از مرقد امامین عسگریین در سامرا بازدید کرد و همبستگی مردم و نیروهای امنیتی در این شهر را ستود.

وی همچنین با اعلام آغاز عملیات آزادسازی تکریت از عراقی‌هایی که فریب تروریست‌ها را خورده‌اند و کسانی که بیشتر مرتکب اشتباه شده‌اند خواست تا سلاح‌های خود را کنار گذاشته و این فرصت آخر را برای پیوستن به نیروهای عراقی برای آزادسازی شهرهای این کشور غنیمت بشمارند.

پیش از این سخنگوی داوطلبان مردمی آغاز عملیات نظامی عراقی‌ها را برای آزادسازی استان صلاح الدین اعلام کرده بود.

از سوی دیگر منابع کرد اعلام کردند که طی درگیری‌هایی میان نیروهای پیشمرگ و اعضای داعش در جنوب شرق موصل چند تن از دو طرف کشته و زخمی شدند.

به گزارش این منابع، اعضای داعش به پایگاه‌های نیروهای پیشمرگ در شهرک تل الورد در جنوب شرق موصل حمله کردند اما نیروهای پیشمرگ توانستند بار دیگر کنترل این شهرک را در دست بگیرند.

انتهای پیام

کد N751454