بازداشت سه معترض در تظاهرات ضد پکن در هنگ‌کنگ

در جریان تظاهرات صدها تن از ساکنان یک شهر مرزی در هنگ‌کنگ علیه چین، معترضان با نیروهای پلیس این منطقه درگیر شده و دست کم سه تن دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، گروهی از معترضان مخالف چین در منطقه "یوئن لونگ" واقع در نزدیکی مرز هنگ‌کنگ با چین در تظاهرات علیه افزایش نفوذ چین در این منطقه، شعارهایی علیه پکن سر داده و اعتراض خود را نسبت به برخی اقدامات تاجران چینی در این منطقه اعلام کردند.

معترضان امروز(یکشنبه) خیابان اصلی این منطقه را با سطل آشغال مسدود کرده و جلوی رفت‌و‌آمد خودروها را گرفتند. پلیس هنگ‌کنگ با اسپری گاز فلفل و باتوم به این معترضان حمله کرد. این در حالی است که در هفته های اخیر چندین تظاهرات در مناطقی از هنگ‌کنگ علیه اقدامات مسافران و تاجران چینی که برای بهره‌برداری از شرایط این منطقه به نفع خود به هنگ‌کنگ سفر می‌کنند، برگزار شده است.

برخی از این معترضان خواهان افزایش ملی‌گرایی در هنگ‌کنگ و استقلال این منطقه از چین شده‌اند. این در حالی است که پلیس هنگ‌کنگ حدودا سه ماه پیش اردوی اعتراضی معترضان جنبش موسوم به "اشغال مرکز مالی هنگ‌کنگ" را برچید.

انتهای پیام

کد N751187