پادشاه اردن: جنگ با داعش جنگ جهانی سوم است

پادشاه اردن ضمن اعلام اینکه فیلم سوزانده شدن خلبان اردنی به دست داعش را تماشا نکرده، گفت، این اقدام تبلیغی توخالی است که برای این گروه تروریست نتیجه عکس خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالله دوم، پادشاه اردن در مصاحبه اختصاصی با فرید ذکریا از شبکه خبری سی ان ان گفت، فیلم زنده زنده سوزاندن معاذ الکساسبه، خلبان اردنی نشان دهنده این بود که داعش پا روی دم شیر گذاشته است.

وی افزود: این فیلم به انگیزه‌ای برای مردم اردن تبدیل شد تا به پا خیزند. در حقیقت فکر می‌کنم وحشی‌گری که داعش در اعدام قهرمان شجاع ما نشان داد، جهان اسلام به ویژه اردنی‌ها و مردم منطقه را شوکه کرد.

پادشاه اردن ادامه داد: اگرچه این فیلم را ندیدم اما متاسفانه عکس‌های منتشر شده از این رویداد را در روزنامه‌ها دیدم و معاون‌هایم که این فیلم را دیده بودند، درباره آن و جزئیاتش به من توضیح دادند. من از این رویداد واقعا ناراحت هستم و از خانواده این خلبان می‌خواهم تا مرا در غمشان شریک بدانند.

وی گفت: داعش تلاش می‌کند تا نظر زنان و مردان جوان اغفال شده‌ای را که گمان می‌کنند آن‌ها بخشی از یک خلافت هستند، جلب کند. این مساله حقیقت ندارد و در تاریخ ما نیز جایی ندارد.

پادشاه اردن هم‌چنین خواستار واکنشی یکپارچه نسبت به تهدید داعش شد.

وی گفت: من به تمامی رهبران هم در جهان اسلام و عرب و هم در سراسر جهان می‌گویم که این جنگ جهانی سوم است. برای مقابله با آن مسلمانان، مسیحیان و دیگر مذاهب باید با یکدیگر متحد شوند.

عبدالله دوم افزود: سه عامل برای مبارزه با داعش وجود دارد، واکنش نظامی، واکنش امنیتی و واکنش ایدئولوژیک.

انتهای پیام

کد N750885