دیدار سلمان بن عبدالعزیز و عبدالفتاح سیسی پشت درهای بسته

رئیس جمهوری مصر که به ریاض سفر کرده است، با پادشاه عربستان در پشت درهای بسته دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع،‌ سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر را در کاخ پادشاه همراهی کرد و نشست دوجانبه‌ای میان این سران در پشت درهای بسته برگزار شد و پس از آن جلسه مذاکرات دوجانبه‌ی گسترده‌ای با حضور هیات‌های از دو کشور برپا شد.

این دیدارها پس از آن صورت گرفت که عبدالفتاح سیسی در آغاز سفر رسمی خود وارد فرودگاه ملک خالد در ریاض شد که پادشاه عربستان و همچنین مقرن بن عبدالعزیز، ولیعهد و فیصل بن بندر، امیر منطقه ریاض و همچنین سفیر مصر در عربستان و اعضای سفارتخانه در رأس هیات استقبال‌کنندگان از سیسی بودند.

علاء یوسف، سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که مراسم استقبال رسمی برگزار شد و سرود ملی نواخته شد و نیروهای استقبال نیز برای درود به رئیس جمهور صف کشیده بودند.

ریاض، پایتخت عربستان سعودی امروز (یکشنبه) میزبان رهبران کشورهایی است که مواضع متفاوتی نسبت به پاره‌ای از مسائل دارند و این دیدارها با هدف نزدیک‌تر کردن مواضع آنها در قبال مسائل سوریه، ایران، یمن، لیبی و همچنین واکنش نسبت به گروه‌های تروریستی و تندرو برگزار می‌شود. همچنین قرار است رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز با پادشاه عربستان دیدار کند.

انتهای پیام

کد N750751