آغاز عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی استان صلاح‌الدین

نیروهای عراقی با همکاری داوطلبان مردمی امروز (یکشنبه) عملیات نظامی گسترده‌ای را برای آزادسازی استان صلاح الدین آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، "احمد الاسدی"، سخنگوی داوطلبان مردمی اعلام کرد که عملیات نظامی نیروهای عراقی با همکاری داوطلبان مردمی برای آزادسازی شهر تکریت و تمامی مناطق صلاح‌الدین و مناطق اطراف این شهر امروز (یکشنبه) آغاز شده و طی دو روز آتی این استان از لوث وجود تروریست‌های داعش پاکسازی خواهد شد.

فرماندهی عملیات سامرا اخیرا عنوان کرده بود که عملیات آزادسازی شهر تکریت و بقیه مناطق استان صلاح‌الدین به زودی آغاز می‌شود.

این عملیات نظامی گسترده به دنبال انجام مقدمات و داوطلب شدن هزاران تن از داوطلبان مردمی و نیروهای قبایل برای شرکت در این عملیات صورت می گیرد.

یکی از افسران فرماندهی عملیات صلاح الدین اعلام کرد: این عملیات از سه محور ابتدا از شمال سامرا با فرماندهی داوطلبان مردمی و از شهرستان العوجه با رهبری نیروهای مبارزه با تروریسم و همچنین از طریق پایگاه نظامی در جنوب تکریت به رهبری نیروهای مشترک ارتش و پلیس فدرال آغاز شده است.

در همین راستا احمد الکنانی نماینده ائتلاف دولت قانون عراق آغاز عملیات نظامی آزادسازی صلاح الدین را به نیروهای مسلح عراق و داوطلبان مردمی تبریک گفت.

انتهای پیام

کد N750692