تاکید معاون فرهنگی قوه قضاییه بر اهمیت برنامه‌های قرآنی

سیاسی

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به افزایش شرکت کنندگان در دومین دوره مسابقات قرآن ویژه کارکنان قوه قضاییه گفت که این امر نشان‌دهنده توجه بیشتر همکاران ما به قرآن است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی در اختتامیه دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قوه قضاییه گفت: در این دور از مسابقات قرآن جمعا نزدیک به هشت هزار نفر از کارکنان قوه قضاییه شرکت داشتند در حالی که در سال گذشته در این مسابقات 5 هزار شرکت کننده داشتیم و این افزایش تعداد شرکت‌کنندگان نشانه توجه بیشتر همکاران ما در قوه قضاییه به قرآن کریم است.

وی با اشاره به برگزاری مراحل منطقه‌ای و استانی مسابقات قرآن گفت: امروز هم مرحله کشوری این مسابقات برگزار شد و به لطف خدا ما در چهار فصل سال با قرآن محشور بوده‌ایم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به حضور بانوان در این دوره از مسابقات قران گفت: در دوره گذشته بانوان در مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان قوه قضاییه حضور نداشتند، در حالی که در مسابقات امسال 38 درصد خانم ها و 62 درصد آقایان بودند.

صادقی گفت که معاون فرهنگی برنامه‌های وسیعی دارد، ولی توجه به قرآن از مهمترین برنامه‌های این معاونت است.

وی با طرح این سوال که برای دستیافتن به حقایق قرآنی چه باید کرد گفت: قرآن کریم می‌فرماید ما به آنچه در نزد خداوند است دسترسی نداریم، اما باید به سمت آن حرکت کنیم و بزرگان هم گفته اند که این مسیر ، مسیر تقوا و پرهیزگاری است تا خداوند متعال آن حقایق را به روی اهل تقوا بگشاید.

صادقی گفت:‌ توجه به قرآن، تذکر معانی و مفاهیم قرآن سازنده است و زمینه سلوک معنوی را فراهم می‌کند و ما باید تلاش کنیم هر چه بیشتر با این کتاب عزیز الهی انس بگیریم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از برگزیدگان دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قوه قضاییه توسط آیت الله آملی لاریجانی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

کد N750652