عضو هیأت رئیسه مجلس:

مذاکرات اخیر هسته‌ای مثبت و امیدوار کننده است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق گزارشات به دست آمده مذاکرات اخیر هسته‌ای مثبت و امیدوار کننده بوده است و امیدواریم همین مسیر در مذاکرات آتی نیز دنبال شود.

حسین سبحانی نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه یک توافق خوب ، توافق برد- برد و همه جانبه است گفت: از نظر ما یک توافق خوب، توافقی است که یک جانبه نباشد و دیدگاه های هر دو طرف در آن جلوه و نمود داشته باشد و تحت فشارهای منطقه ای از سوی سایر کشورها قرار نگیرد.

وی افزود: حقوق ملت ایران در توافق هسته ای باید لحاظ شود و آنچه که به عنوان پیشنهادهای ما به گروه 1+5 ‌ارائه شده است مبتنی بر یک سیاست برد- برد و منطقی است و ما معتقد به این سیاست هستیم، یعنی در مقابل نرمش ما طرف مقابل نیز نرمش و همکاری داشته باشد، بنابراین لحاظ حقوق ملت ایران و خطوط قرمز در مذاکرات در یک توافق خوب حاصل می‌شود.

نماینده نیشابور با اشاره به صحبت های مقامات آمریکایی در رابطه با امیدواری به توافق خوب با ایران گفت:‌باید دید نگاه آن‌ها به توافق خوب چیست و اگر آن‌ها نیز به همین سیاست برد- برد معتقدند باید گام های سازنده ای در عمل نیز بردارند و امیدواریم این تفکر واین صحبت ها باعث جمع‌بندی و توافق نهایی شود.

انتهای پیام

کد N750549