سازمان همکاری اسلامی نشست مقابله با "اسلام‌هراسی" برگزار می‌کند

سیاسی

وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی روزهای 27 و 28 ماه مه (6 و 7 خرداد) نشستی را با هدف تدوین استراتژی جهت مقابله با پدیده اسلام‌هراسی در کویت برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه اردنی الدستور، طارق بخیت، سخنگوی سازمان همکاری اسلامی با اعلام این خبر تاکید کرد: شیوع پدیده اسلام‌هراسی در دوره اخیر موجب نگرانی شدید سازمان همکاری اسلامی شده است که همواره با جامعه جهانی و سازمان ملل برای مبارزه با تعصب و گرایشات مذهبی و تنش‌های مذهبی همکاری کرده است.

سازمان همکاری اسلامی از سال 2001 با برگزاری نشست‌هایی در استانبول، واشنگتن، لندن و جده جهت ایجاد فضای مناسب برای ممانعت از اهانت به اسلام و مسلمانان و مقابله با خشونت و تعصب با آمریکا همکاری کرده است.

همچنین به گزارش منابع آگاه حمله اخیر به مقر مجله طنز "شارلی ابدو" در فرانسه یکی از عواملی است که در شیوع پدیده اسلام‌هراسی طی دوره اخیر نقش داشته است.

خالد تقی‌الدین، رئیس شورای عالی ائمه و امور اسلامی در برزیل نیز اعلام کرد که احزاب راست‌گرا از پدیده اسلام‌هراسی به عنوان وسیله‌ای برای افزایش پیروان خود و تحقق اهدافشان در انتخابات استفاده می‌کنند و همواره ادعا می‌کنند که اسلام دین دشمنی است و به خشونت دعوت می‌کند.

تقی‌الدین از جوامع اسلامی در غرب خواست تا خطابه‌های میانه‌رو را که بین اسلام و تروریسم فرق می‌گذارد، گسترش دهند.

وی گفت: موج اسلام‌هراسی جهان غرب را درنوردیده و به کشورهای آمریکای لاتین رسیده است.

انتهای پیام

کد N750527