اعمال فشار واشنگتن بر عباس برای ممانعت از اقدامات جدید علیه اسرائیل

سیاسی

منابع آگاه فلسطینی فاش کردند که جان کری از محمود عباس خواسته تا به منظور ایجاد فرصت جدید جهت از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه مانع از اتخاذ هرگونه تصمیمی علیه اسرائیل در شورای قانونگذار فلسطین شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، منابع فلسطینی آگاه فاش کردند که جان کری، وزیر خارجه آمریکا با اقدامات رژیم صهیونیستی درخصوص بلوکه کردن درآمدهای مالیاتی فلسطین و قطع برق فلسطینی‌ها در شهرهای کرانه باختری مخالف است و متعهد شده که بر مسوولان این رژیم برای لغو تصمیماتشان در این خصوص فشار بیاورد و در مقابل از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته تا مانع اتخاذ اقدامات سرنوشت‌ساز توسط شورای قانونگذار فلسطین در جریان جلسات چهارم و پنجم مارس(13 و 14 اسفند) از جمله لغو توافقنامه‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی شود.

به گفته منابع فلسطینی، جان کری این درخواست را با هدف اعطای فرصت جدید جهت از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه پس از پایان انتخابات اسرائیل در ماه مارس مطرح کرده است.

مسوولان فلسطینی اعلام کردند که کری با عباس درخصوص بلوکه کردن درآمدهای مالیاتی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و مشکل قطع شدن برق در شهرهای فلسطین گفت‌وگو کرده است.

قرار است شورای قانونگذاری فلسطین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری نشستی را برای بررسی آینده روابط با رژیم صهیونیستی برگزار کند.

این شورا پیشتر تصمیمات سرنوشت‌سازی را از جمله تمدید ریاست محمود عباس اتخاذ کرده بود.

رژیم صهیونیستی سه ماه قبل در واکنش به درخواست فلسطین برای پیوستن به دادگاه کیفری بین الملل درآمدهای مالیاتی فلسطین را بلوکه کرد.

انتهای پیام

کد N750367