بان کی مون: جامعه جهانی برای پایان خشونت و تبعیض علیه زنان متحد شود

دبیرکل سازمان ملل در کنفرانسی درباره "زنان در قدرت و تصمیم گیری: ایجاد جهانی متفاوت" گفت: جهان باید برای پایان دادن به خشونت و تبعیض علیه زنان و دختران متحد شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت سازمان ملل، "بان کی مون"، دبیرکل سازمان ملل در این کنفرانس با حضور مقامات عالی رتبه به میزبانی دولت شیلی و آژانس زنان سازمان ملل در سانتیاگو گفت: ما باید دست به دست یکدیگر دهیم و زنان را قدرتمند کرده و اختیارات آن‌ها را در سیاست، تجارت و حوزه‌های دیگر افزایش دهیم.

وی افزود: این راه‌حل باید از سوی منابع مختلف حمایت شود چرا که سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های برابر جنسیتی سود و مزایای بسیاری در سراسر جامعه به همراه دارد.

بان کی مون تاکید کرد: 2015 میلادی سال مهم و حیاتی برای رسیدن به تمامی این اهداف است.

این اظهارات دبیرکل سازمان ملل پیش از گرامی داشت روز جهانی زن در هشت مارس سال جاری میلادی اعلام شده که امسال مصادف است با بیستمین سالروز تصویب "طرح پکن برای اقدام".

بان کی مون گفت: عقیده من این است که زنان باید در تصمیم‌گیری‌ها در تمامی سطح‌ها شرکت داشته باشند. ما باید نهایت تلاشمان را برای برداشتن موانع و باز کردن دری از فرصت‌ها به روی زنان انجام دهیم. برای تغییر اساسی برنامه توسعه پس از 2015 میلادی باید برابری جنسیتی و اختیار دادن به زنان را در اولویت قرار دهیم. نظرات زنان و مشارکت کامل آنها در اولویت است.

بان کی مون در حاشیه این کنفرانس با میشله باشلت، رئیس جمهوری شیلی نیز دیدار کرد. وی از دولت شیلی برای میزبانی این کنفرانس تشکر کرده و از برنامه‌های متفاوتی که شیلی نسبت به قدرت دادن به زنان اتحاذ کرده قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N750050