مسئولان فرودگاه بین‌المللی صنعا اعلام کردند

آغاز خط پروازی ایران و یمن از ظهر امروز

مسئولان فرودگاه بین‌المللی صنعا اعلام کردند که هواپیمایی ایران اولین پروازهایش به صنعا را از امروز (یکشنبه) آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خبرگزاری یمن به نقل از منابع حمل و نقلی فرودگاه بین‌المللی صنعا اعلام کرد که قرار است اولین پرواز ایرانی به صنعا ظهر امروز (یکشنبه) انجام شود و البته قرار است که مقدمات برگزاری جشنی به همین مناسبت نیز فراهم شود.

بر اساس این گزارش، اداره کل هواپیمایی کشوری و هواشناسی یمن و سازمان هواپیمایی کشوری ایران یادداشت تفاهمی را در زمینه حمل و نقل هوایی امضا کردند که به موجب آن شرکت‌های هواپیمایی یمن و ماهان‌ ایران می‌توانند پروازهای مستقیم بین دو کشور داشته باشند.

براساس این یادداشت تفاهم هر یک از شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند در هفته 14 پرواز داشته باشند و از زمان امضای این یادداشت تفاهم هم، این قرارداد قابل اجرا است.

بنابر گزارش این خبرگزاری این یادداشت تفاهم از سوی محمد عبدالقادر، معاون رییس هواپیمایی کشوری یمن و معاون رییس هواپیمایی کشوری ایران امضا شده است.

در دیدار مسئولان هواپیمایی دو کشور علاوه بر همکاری‌های مشترک دو کشور در زمینه‌های حمل و نقل هوایی، آموزش کادر هواپیمایی یمن، ساخت، آماده سازی و راه اندازی فرودگاه‌ها و دیگر فعالیت‌های مربوط به بخش هواپیمایی و کمک به هواپیمایی یمن مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N749974