/نیم‌نگاهی به تحقق شعار سال 93/

ابطحی: واردات خودرو با اقتصاد مقاومتی هماهنگ نیست

اقتصاد مقاومتی,اقتصاد و فرهنگ

محمدجواد ابطحی گفت: متأسفانه علی‌رغم شعار سال 93 با عنوان "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" در حوزه فرهنگ طی یک سال گذشته دغدغه‌های مختلفی پیش آمده است.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،اظهار کرد: اگر بخواهیم میزان تحقق شعار سال را بررسی کنیم به نظر من نمی‌توانیم نمره مثبتی به آن بدهیم، چه به رسانه‌ها و چه به دولتمردان. چرا که در این زمینه اقدام موثری مشاهده نمی‌شود.

وی با اشاره به تأکید شعار امسال بر موضوع اقتصاد، خاطرنشان کرد: اگر به موضوع اقتصاد توجه می‌شد و در حوزه اقتصاد عزم ملی را جدی می‌گرفتیم اقدامات و دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هایی که برخی از آنها مخالف اقتصاد مقاومتی بود، را شاهد نبودیم. به طور مثال واردات خودرو به بهانه این‌که شرکت‌های واردکننده انحصاری نباشند، آزاد شد. در حالی که هیچ‌گاه با اقتصاد مقاومتی جور درنمی‌آید.

ابطحی با اشاره به این‌که هرساله طبق سنت حسنه‌ای مقام معظم رهبری با نام‌گذاری سال اهم مسائلی که در طول آن سال باید فرهنگ‌سازی شود را اعلام می‌کند، افزود: متأسفانه شعارهای سالانه فقط برای زدن بنرها یا گوشه تلویزیون خوب بوده است و متأسفانه مسئولین توجه لازم را نداشته و در جامعه فرهنگ‌سازی نشده است.

وی اضافه کرد: به طور مثال در گذشته موضوع اصلاح الگوی مصرف و یا وجدان کاری و امسال نیز موضوع اقتصاد، مدیریت جهادی و فرهنگ و عزم ملی مطرح شد اما متأسفانه کار چندانی در این زمینه‌ها به خصوص در حوزه فرهنگ اتفاق نیفتاد و حتی دغدغه‌ها در حوزه فرهنگ بیشتر شد.

ابطحی تأکید کرد: در حوزه فرهنگ مسئولین متولی فرهنگ باید بیشتر دقت نظر داشته باشند و حتی در بیان افکار خود توجه لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

کد N749835