بررسی طرح توقف درگیری‌ها در حلب محور دیدار دی میستورا و ولید معلم

سوريه

فرستاده سازمان ملل به سوریه در سفر خود به این کشور با وزیر خارجه سوریه در دمشق دیدار و در خصوص طرح خود برای پایان دادن به درگیری‌ها در حلب بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه با ولید معلم، وزیر خارجه این کشور در دمشق دیدار و در خصوص پایان دادن به درگیری‌ها در شهر حلب بحث و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که با حضور فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه و احمد عرنوس، مشاور وی صورت گرفت بر اعزام هیاتی از دفتر فرستاده سازمان ملل در دمشق به شهر حلب برای پیگیری اوضاع از نزدیک توافق شد.

دی میستورا تلاش می‌کند تا طرف‌های سوری را به پایان دادن به درگیری‌ها در شهر حلب و ورود کمک‌های بشردوستانه برای غیرنظامیان قانع کند.

دیدار دی میستورا همزمان با نشست ائتلاف مخالفان سوریه در شهر کیلیس ترکیه با هدف اعلام موضع خود نسبت به طرح دی میستورا و توافق برای تشکیل کمیته‌ای که پیگیری این طرح را برعهده بگیرد، صورت گرفت.

در نشست مخالفان سوریه که خالد خوجه، رئیس ائتلاف مخالفان و اعضایی از ائتلاف و وزرای دولت موقت حضور داشتند، با تشکیل کمیته مذاکره‌کننده‌ای متشکل از هفت تن از مخالفان و تشکیل کمیته مشورتی توافق شد.

انتهای پیام

کد N749832