معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری:

پیام جنگ و ناامنی دیگر خریدار ندارد

رژيم صهيونيستي,آمريكا,ابوطالبی

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری معتقد است سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا در نهایت به نفع ایران تمام خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود در توییتر، با بیان اینکه سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا به شش شکاف موجود درعرصه های گوناگون دامن زده و آنها را تعمیق می‌کند، نوشت: در نهایت، تعمیق هرچه بیشتر این شکاف ها به نفع ایران تمام خواهد شد.

ابوطالبی شکاف‌هایی که در اثر سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا تعمیق خواهد شد را به شرح ذیل تبیین کرده است:

1. شکاف کنشگری دوحزبی. بیش از چهارسال پیش نسبت به تفاهمات دوحزبی در مورد ایران هشدار داده بودم،سربرآوردن دوباره شکاف،شرایط ویژه‌ای را ایجاد می‌ کند. در مقاله"چالشهای نوین سیاست خارجی ایران در رابطه با آمریکا" درمورد تبدیل تعارض میان دو حزب به تفاهم بر تقابل با ایران به طور مبسوط اشاره شده است.

2. شکاف میان کنگره و دولت. تعمیق این شکاف،سبب تعمیق اختلافات در داخل سیستم اداره حکومت و متشنج کردن جامعه آمریکا و کند کردن تیغ اقدامات یکپارچه حاکمیتی خواهد شد.

3. شکاف میان آمریکا و رژیم اشغالگر؛ تا آنجا که به قول مشاور امنیت ملی اوباما،این سفر"برای تارو پود روابط میان دو کشور مخرب است."

4. شکاف میان اروپا و آمریکا در معادلات درون 1+5. تعمیق شکاف و افزایش واگرایی،شرایط را برای اقدامات موثرتر و مفیدتر فراهم می ‌ند. این امربه نفع ما است.

5. شکاف درون جامعه ای و در داخل سیستم اداره حکومت در سرزمین های اشغالی؛ که سبب لطمات استراتژیک،شکنندگی فراوان دولت آتی این رژیم، و گریزهای درون جامعه ای خواهد شد.

6. شکاف میان جنگ طلبی و صلح طلبی؛ تعمیق این شکاف،جامعه جهانی رابه سمت کنش های صلح طلبانه ایران و مقابله با اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی سوق خواهد داد.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در ادامه، اینگونه استدلال کرده است که تعمیق این شکاف ها در نهایت به نفع جمهوری اسلامی ایران خواهد بود چرا که سخنرانی نتانیاهو در آمریکا شنیده نخواهد شد؛همانگونه که سخنرانی او در مجمع عمومی و کاریکاتوربازی‌هایش شنیده نشد. این به نفع صلح و ثبات در منطقه است.

او با اشاره به تغییر گرایش در افکار عمومی جهان آورده است: افکارعمومی جهان مایل به شنیدن پیام صلح و امنیت است؛ این پیام از مذاکرات و مقاومت صلح طلبانه ایران برمی خیزد نه سخنان نتانیاهو در کنگره و از این رو پیام جنگ و نا امنی دیگر خریدار ندارد.

به نوشته ابوطالبی، جمهوری خواهان در داخل آمریکا بازی زیبایی را آغازکرده‌اند که نوعی کنشگری فعالانه در شکستن تعاملات دوحزبی است. میوه این کنشگری درانتخابات2016 چیده خواهد شد.

انتهای پیام

کد N749794