پوروشنکو: نمتسوف قصد افشاگری علیه روسیه را داشت

سیاسی

رئیس جمهوری اوکراین در جدیدترین اظهار نظر درباره ترور بوریس نمتسوف، رهبر سرشناس مخالفان کرملین، در مسکو گفت، وی به این علت ترور شد که قصد داشته مدارکی به منظور اثبات دست داشتن روسیه در درگیری‌های اوکراین را افشا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین پس از آن‌که به بوریس نمتسوف، مخالف سرشناس دولت روسیه که روز جمعه در مسکو ترور شد ادای احترام کرد، گفت، این منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه حدود دو هفته پیش به او گفته بود که مدارکی برای اثبات نقش روسیه در بحران اوکراین در اختیار دارد و به زودی آنها را افشا خواهد کرد.

پروشنکو در این اظهارات که در جریان سفر به شهر وینیتسیا ایراد کرد، گفت: نمتسوف به من گفت که مدارکی قانع‌کننده درباره دست داشتن نیروهای مسلح روسیه در اوکراین را افشا خواهد کرد. یک نفر بوده که از این بابت خیلی نگران بوده است... آنها(روس‌ها) او را کشتند.

کی‌یف و همپیمانان غربی آن روسیه را متهم کرده‌اند به این که برای حمایت از شورشیان جدایی‌طلب در شرق اوکراین، نیروها و کمک‌های نظامی خود را به این منطقه اعزام کرده است.

انتهای پیام

کد N749579