تظاهرات گسترده بحرینی‌ها برای آزادی فعالان سیاسی

سیاسی

هزاران تن از مردم بحرین در اعتراض به صدور حکم اعدام و حبس ابد برای چند تن از شهروندان شیعه این کشور از سوی دادگاه عالی و در محکومیت ادامه حبس شیخ علی سلمان در مناطق مختلف این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت جمعیت الوفاق بحرین، مناطق الدیه و المصلی در شهر منامه، پایتخت بحرین روز جمعه شاهد برگزاری تظاهرات توسط هزاران شهروند بحرینی بود.

در این تظاهرات شرکت کنندگان خواهان آزادی فوری همه زندانیان سیاسی و در راس آنها شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین و مخالفان برجسته این کشور شدند.

تظاهرکنندگان تاکید کردند که مردم بحرین هرگز از خواسته‌های قانونی و عادلانه خود دست نخواهند کشید و سرکوب و افزایش تدابیر امنیتی نمی‌تواند صدای اعتراض آنان را ساکت کند.

شیخ محمد منسی، در سخنرانی خود در پایان تظاهرات در جمع علمای بحرینی گفت: مردم بحرین نسبت به عادلانه بودن خواسته‌های خود و مسالمت آمیز بودن تظاهراتشان مطمئن هستند و همانگونه که شیخ عیسی قاسم، روحانی برجسته بحرینی گفت: خون وجان ما فدای دین و عزت و کرامتتان باد! ما خواهان عزت و کرامت هستیم. خواسته‌ ما بر حق و با روشی قانونی است و احکام ظالمانه رژیم آل خلیفه از جمله صدور حکم اعدام، لغو تابعیت ، حبس ابد، بازداشت چهره‌های برجسته مخالفان وعلمای دینی ما را از مسیرمان باز نمی‌دارد.

وی ادامه داد: اگر آل خلیفه قصد ترساندن ما را دارند هرگز موفق نخواهند شد و اگر می‌خواهد اراده جوانان ما را در هم بشکنند باید بدانند که جوانان ما مثل عباس السمیع از اعدام هراسی ندارند.

شیخ منسی افزود: ما هرگز بدون تحقق خواسته هایمان عقب نشینی نخواهیم کرد و تا آزادی شیخ علی سلمان و تمامی زندانیان سیاسی تحقق حقوق قانونی مردم و توقف نقض آنان به حرکت خود ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام

کد N749039