استرالیا احتمالا به ماموریت آموزشی نیوزیلند برای نیروهای عراق می‌پیوندد

نخست‌وزیر استرالیا امروز (شنبه) گفت، کانبرا در حال بررسی پیوستن به ماموریت آموزشی نیوزیلند برای نیروهای عراقی و با هدف مقابله با گروه تروریستی داعش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیوزیلند اعلام کرده که قرار است نیروهایی را برای انجام یک ماموریت غیرضربتی و برای تقویت ظرفیت و توانایی ارتش محلی و با هدف مقابله با داعش به عراق اعزام کند.

در همین راستا، تونی ابوت، نخست‌وزیر استرالیا گفت: در حالیکه کانبرا به شدت درگیر کمپین مقابله با داعش در چند ماهه گذشته بوده، پیشنهاد جدید دولت نیوزیلند به معنای دریافت کمک در آینده و حضور در این ماموریت غیر ضربتی است.

وی پس از دیدار با همتای نیوزلندی‌اش در اوکلند گفت: آنچه که ما در حال حاضر آن را بررسی می‌کنیم، پیوستن به ماموریت غیر ضربتی نیوزیلند برای آموزش به نیروهای عراقی است. ما هنوز این مساله را نهایی نکرده‌ایم و من انتظار دارم که در چند روز آتی درباره تصمیم بگیرم.

تصیم نیوزلند برای اعزام 400 سرباز به عراق پس از درخواست دولت بغداد صورت گرفته است اما همین تصمیم مورد مخالت تمام احزاب اپوزیسیون قرار گرفته است.

نخست وزیر استرالیا نیز از تصمیم دولت نیوزیلند حمایت کرده است.

از اوت 2014 ارتش آمریکا به همراه متحدانش شامل استرالیا کمپنی را شامل حملات هوایی علیه داعش در عراق و سوریه انجام داده است.

انتهای پیام

کد N748965