انجمن آشوریان تهران خواستار شد؛

آزاداندیشان دنیا فجایع اخیر داعش در حسکه و موصل را رسانه‎‌ای کنند

سیاسی

انجمن آشوریان تهران در بیانیه ای، با اشاره به جنایات اخیر داعش در «حسکه» سوریه و «موصل» عراق، خواستار رسانه ای شدن این فجایع از سوی آزاداندیشان جهان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیأت رئیسه انجمن آشوریان تهران در بیانیه ای، با اشاره به جنایات اخیر داعش در «حسکه» سوریه و «موصل» عراق و با بیان اینکه امیدی به مجامع مضحک جهانی نیست، خواستار رسانه ای شدن این فجایع از سوی آزاداندیشان جهان شد تا باعث شرمساری غرب شود. دراین بیانیه آمده است؛

«به نام خداوند بخشنده مهربان 

چکش، شیشه را می شکند و فولاد را شکل می دهد. (ضرب المثل آشوری)

کمتر از دو ماه دیگر، مصادف است با صدمین سالگرد جنایت نسل کشی ملت های ارامنی، آشوری، یونانی و بلغار به دست حکومت وقت عثمانی، جنایتی که نه نخستین و نه آخرین مورد از نوع خود بوده، ولی بدون شک بزرگترین آنهاست. حال در آستانه تدارکات برگزاری مراسم یادبود این نسل کشی در سراسر دنیا، شاهد هستیم که امروز در «حسکه» سوریه و «موصل» عراق، این جنایت رنگ و بوی دیگری به خود گرفته و در عصر آگاهی و انسان مداری، فجایعی هولناک به وقوع می پیوندد.

در روستاهای حاشیه حسکه و در کنار رود باستانی خابور، پناهجویان آشوری مسیحی که از عراق گریخته بودند، مورد حمله وحشیانه گروهک تروریستی داعش اژدهای دست پرورده آمریکا و اسرائیل برای اجرای طرح خاورمیانه بزرگ قرار می گیرند که منجر به ربوده شدن بیش از 150 تن از آنان می شود و در خلال آن، کهن ترین کلیسای باستانی منطقه به همراه صدها منزل دیگر ویران می شود. از سوی دیگر، در موصل نیز موزه ای مملو از آثار تاریخی چندین هزار ساله متعلق به تمدن های آشوری، بابلی، اکدی و سومری همچون عروسکی پلاسیده به دست «داعش» می افتد تا با پتک جنون خویش، فاجعه ای را در ابعادی بس بزرگتر از تخریب مجسمه های بودای بامیان به دست طالبان، مجددا تکرار نماید.

سوال اینجاست که چگونه جهان غرب مدعی حقوق بشر، کشته شدن یک سرباز اشغالگر اسرائیلی را بهانه ای کافی برای حمایت از آن رژیم جعلی و منفور در کشتار کودکان و غیر نظامیان بیگناه غزه می داند، لیکن امروز دست بسته و لب دوخته، به نظاره این جنایات نشسته و گویی باور نمی کند که چنین اژدهایی را پرورانده؟ سوال اینجاست که این ائتلاف تصنعتی به رهبری آمریکا که خود مسبب مسلح شدن بی حد و حصر این جنایتکاران شد، حال مشغول چه کار است؟

آری، حقیقتا امیدی به این مجامع مضحک نباید داشت. پس تمام آزاداندیشان دنیا را فرا می خوانیم به رسانه ای شدن و انعکاس دادن این فجایع تا باعث شرمساری غرب شوند و دست یاری دراز می کنیم به سوی حکومت های مستقل جهان، به ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران، تا بار دیگر به یاری ملت کهن پای آشوری در عراق و سوریه بشتابد و الگوی همزیستی مسالمت آمیز مسیحیان و مسلمانان در ایران را در سراسر خاورمیانه عرضه کند. همچنین تضرع خویش را به تمام مجامع بین المللی جهت هر گونه اقدام لازم برای آزادسازی هر چه سریعتر غیرنظامیان بیگناه آشوری ربوده شده توسط داعش و جلوگیری از تکرار وقایع مشابه ابراز می داریم.

هیأت رئیسه انجمن آشوریان تهران»