دبیر کمیته انتخابات جبهه اصلاحات خبر داد

تشکیل کمیته‌های انتخاباتی استان‌ها و معاونت‌های مختلف در کمیته انتخابات

سیاسی

دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه این کمیته فقط مسئول تهیه لیست انتخابات در تهران است، تاکید کرد:‌ فعالان اصلاح‌طلب در استان‌ها لیست‌های انتخاباتی حوزه‌های انتخابیه استان‌ها را خودشان تعیین می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن رهامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تصمیمات اخیر کمیته‌ی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار کرد:‌ در این جلسه آیین‌نامه کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را در استان ها تصویب کردیم.

وی در ادامه افزود: همچنین قرار شد علاوه بر احزاب اصلاح طلب، شخصیت‌های حقیقی که جایگاه بالایی در جامعه داشته و می‌توانند همانند یک حزب موثر باشند به کمیته انتخابات در استان‌ها دعوت شوند و کمیته انتخابات استان‌ها کلیه امور مربوط به سازماندهی انتخابات مانند تهیه منابع مالی، شناسایی افراد مناسب، تشویق مردم برای حضور در انتخابات و سایر مسائل را پیگیری کند.

دبیر کل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها همچنین با بیان این که کمیته انتخابات، کشور را به ده منطقه تقسیم کرد که در هر منطقه سه استان وجود دارد و یک منطقه هم ویژه تهران است، خاطر نشان کرد:‌ دبیران کل احزاب اصلاح‌طلب در تهران و نمایندگان آنها در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مسئول این مناطق شدند که وظیفه‌ی آنها تشکیل کمیته انتخابات و ایجاد هماهنگی در استان‌ها و حل اختلافات احتمالی است.

رهامی در ادامه افزود: کمیته مرکزی انتخابات در تهران نیز معاونت‌هایی در زمینه امور زنان، معاونت جوانان و دانشجویان، معاونت اقشار و قبایل، معاونت احزاب، معاونت اقلیت‌ها، معاونت امور حقوقی، معاونت تبلیغات و رسانه و معاونت پشتیبانی را تشکیل داده است و سرپرستی هر معاونت را به فعالان سیاسی اصلاح‌طلب سپرده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره‌ی نحوه تهیه لیست انتخابات مجلس شوای اسلامی گفت: لیست انتخاباتی استانها در تهران مشخص نمی‌شود و ما تلاش می‌کنیم که این لیست از پایین به بالا باشد؛ یعنی تصمیم گیری اصلی برای انتخابات مجلس در شهرستان‌ها به عهده‌ی خود تشکل‌های اصلاح طلب حوزه‌ی انتخابیه است. ما فقط توصیه‌های خود را به آنها اعلام می‌کنیم و کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فقط برای تهران تصمیم‌گیری می‌کند.

انتهای پیام

کد N748889