درخواست مشرف از دادگاه عالی پاکستان برای انحلال دولت

سیاسی

حاکم نظامی سابق پاکستان با تاکید بر اینکه نواز شرف قادر به اداره امور کشور نیست، ازدادگاه عالی خواست تا دولت را منحل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته پی تی آی، پرویز مشرف، حاکم نظامی سابق پاکستان گفت: لازم است که دادگاه عالی پاکستان دولت را برکنار کند چرا که نواز شریف نخست وزیر کنونی نشان داده است که قدرت اداره امور کشور را ندارد.

مشرف 71 مساله در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سما گفت که نواز شریف در باور غلطی به سر می‌برد و گمان می‌کند پاکستان در دوران رهبری وی رو به شکوفایی است.

وی گفت: نواز شریف کاملا درباره حکومتش اشتباه می‌کند. آرزوی قلبی من این است که ببینیم یک دولت خوب در پاکستان حکومت می‌کند و اصلا مهم نیست که چه کسی رهبر آن باشد. پاکستان به بازوی سوم که در سیاست شریک شود نیاز دارد و این امر ضروریست.

مشرف به عنوان رهبر"حزب سیاسی تمام پاکستان" تاکید کرد که چنانچه اصلاح قانون اساسی بتواند کمک کند باید اصلاح شود.

وی همچنین تاکید کرد که جنگ یک تنه عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان، هیچ آینده‌ای در این کشور ندارد.

عمران خان و طاهر القدری، روحانی پاکستانی مستقر در کانادا اعتراضات ضد دولتی برای برکناری دولت شریف برگزار می‌کنند. هر دوی آنها سال گذشته تحصن‌های طولانی در اسلام‌آباد برگزار کردند.

طاهر القدری می‌خواست مجازات لازم علیه آن دسته افرادی که مسئول کشتن حامیانش بودند انجام شود؛ در حالی که عمران خان برای بازنگری انتخابات مه 2013 که شریف در آن پیروز شد، تلاش می‌کرد.

انتهای پیام

کد N748509