میرگلوبیات:

مشکلات چندساله سلامت را نمی‌توان در عرض چند ماه برطرف کرد

كميسيون بهداشت و درمان مجلس,سلامت,پرستار

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که «هم‌ اکنون حدود سه‌ هزار میلیارد تومان مطالبات وزارت بهداشت عملیاتی نشده است» گفت: نباید توقع داشت که مشکلات چندین ساله حوزه سلامت در عرض چند ماه برطرف شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مرکزی، شهلا میرگلوبیات در آئین تجلیل از پرستاران دانشکده علوم پزشکی ساوه افزود: بودجه وزارت بهداشت از سه منبع درآمدهای عمومی کشور، درآمدهای اختصاصی و طرح‌های عمرانی و تملک دارایی تامین می‌شود. این بودجه در بخش درآمدهای عمومی از 22 هزار و 400 میلیارد تومان با سه درصد افزایش در سال 94، به 23 هزار و 600 میلیارد تومان می‌رسد.

وی اظهار کرد: رشد سه درصدی بودجه عمومی وزارت بهداشت با افزایش نرخ تورم در سال آینده که قطعا فراتر از این میزان است تطابق ندارد از این رو از محل درآمد یک درصد مالیات ارزش بر افزوده و 10 درصد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها میزان بودجه افزایش یافته تا بتوان مشکلات حوزه سلامت را مدیریت کرد.

وی با بیان این‌که «بر اساس قانون، 10 درصد درآمد حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها باید به بهداشت و درمان اختصاص می‌یافت که این مهم تا قبل از سال 93 اجرایی نشد» اظهار کرد: دولت و مجلس تلاش می‌کنند تا سلامت مردم همواره با توجه به کاهش قیمت نفت و تحریم‌ها و مشکلات خاص در اولویت باشد.

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که «هم‌اکنون حدود سه هزار میلیارد تومان مطالبات وزارت بهداشت عملیاتی نشده است»، افزود: نباید توقع داشت که مشکلات چندین ساله حوزه سلامت در عرض چند ماه برطرف شود.

وی همچنین افزود: تمام اعضای کمیسیون بهداشت هماهنگ و یکصدا درصدد فراهم کردن زمینه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب سال 1386 هستند که هم‌اکنون به دلیل محدودیت‌های مالی اجرایی نشده است.

وی شغل پرستاری را از مشاغل سخت و مشقت‌آور دانست و افزود: با وجود سختی کار اما، پرستاران ما با الگو گرفتن از حضرت زینب(س) به مردم خدمت می‌کنند.

میرگلوبیات گفت: یک پرستار خوب باید روانشناس خوبی باشد و در کنار آن پرانرژی، اخلاق‌مدار و دارای روابط عمومی بالا برای برخورد با ارباب رجوع باشد تا بتواند به رسالت خود عمل کند.

انتهای پیام

کد N748441