درخواست دمشق از جامعه جهانی برای هماهنگی با سوریه جهت مبارزه با تروریسم

سوريه

وزارت خارجه سوریه از جامعه بین‌الملل خواست تا به مبارزه با تروریسم و گروه‌های تندرو از طریق همکاری و هماهنگی کامل با سوریه پایبند باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، وزارت خارجه سوریه در دو نامه‌ای مشابه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت در خصوص جنایت‌های گروه تروریستی و تکفیری داعش در حق شهروندان سوری در حومه حسکه اعلام کرد: گروه‌های تروریستی همچون داعش، جبهه النصره و جیش الاسلام در راستای تفرقه‌افکنی و ایجاد بغض و کینه میان مردم جامعه‌ای تلاش می‌کنند که از دیرباز به برادری و گذشت میان تمامی اقشار خود شناخته شده است.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: اگر کشورهایی که نام آنها شناخته شده است از این گروه‌های تروریستی تندرو حمایت مستقیم نمی‌کردند و به حمایت‌هایشان ادامه نمی‌دادند این اقدامات تروریستی صورت نمی‌گرفت.

در این نامه‌ها آمده است، دمشق این مساله را لازم و ضروری می‌بیند که جامعه بین‌الملل و کشورهای مخالف تروریسم و رادیکالیسم، کشورهای حامی تروریسم کورکورانه را که سوریه و ملت آن را بیش از چهار سال هدف قرار داده‌اند ملزم کنند تا از حمایت مالی و تسلیحاتی و آموزش این گروه‌ها دست بردارند و فشارهای لازم را جهت جلوگیری از ورود تروریست‌های خارجی به سوریه بر کشورهایی حامی تروریسم وارد کنند.

انتهای پیام

کد N748305