امام جمعه زابل تاکید کرد:

لزوم پیگیری طرح تجارت چمدانی و کارت های پیله وری در آستانه نوروز

سیاسی

زاهدان- امام جمعه زابل کفت: نمایندگان مردم سیستان در مجلس باید تمامی دغدغه ها و برنامه های خود را کنار گذاشته و در زمینه اجرای طرح تجارت چمدانی و کارت های پیله وری تمامی تلاش های خود را بکار برند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر کیخا ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زابل اظهار داشت: نمی توانیم به مردم بگویم صبر کنید، صبر باید عاقلانه باشد و اگر قدمی در این زمینه برداشته نشود، مردم دیگر چه کار کنند.

وی اضافه کرد: تمام مردم ایران صبور هستند اما مردم سیستان صبورترین صابران بحساب می آیند و باید قدر چنین مردمانی را دانست.

حجت الاسلام کیخا افزود: بر اثر بروز خشکسالی ۱۸ سال گذشته و انسداد کامل مرز در این خطه، مردمان سیستان شرایط بسیار سختی را دارند که نمایندگان مردم در خانه ملت باید برای رفع این مشکل تمامی تلاش خود را به کار برند.

امام جمعه زابل بر تاکید بر توجه همه جانبه نمایندگان به حوزه انتخابی خود افزود: نمایندگان مردم سیستان در مجلس باید تمامی دغدغه ها و برنامه های خود را کنار گذاشته و در زمینه اجرای طرح تجارت چمدانی و کارت های پیله وری تمامی تلاش های خود را بکار برند.

وی اضافه کرد: این تلاش های باید طی همین چند روز اجرایی شود تا قبل از سال نو امیدی تازه در میان مردم جاری شود، مردم این خطه به امید و خدمت صادقانه نیازمندند، پس باید تمام تلاش ها برای رفع دغدغه های این مردمان باشد.

کیخا با اشاره به برگزاری نشست پیگیری طرح تجارت چمدانی با حضور ائمه جمعه و فرمانداران منطقه سیستان در محل فرمانداری زابل اظهار داشت: تاکنون فعالیت های خوبی در این زمینه انجام شده و قرار است کار با جدیت بیشتری پیگیری شود چرا که مشکلات سیستان باید هر چه سریعتر بر طرف شود تا مردم منطقه بتوانند نفسی تازه کنند.

امام جمعه زابل با اشاره به نقش راهبردی سیستان در ایران اسلامی یاد آور شد: مردم سیستان در حالی از مرزهای میهن اسلامی با چنگ و دندان دفاع و از نظام، رهبری معظم انقلاب و دولت حمایت می کنند که با سختی و خشکسالی های پی در پی چندین ساله رو به رو هستند.

حجت الاسلام کیخا در بخش دیگری از خطبه ها به خدمت گزاری صادقانه به مردم تاکید کرد و  روح انقلاب اسلامی را خدمت به مردم دانست و اعلام کرد: مسوولیت درنظام اسلامی یک تکلیف است.

وی گفت: اگر مسوولی درنظام اسلامی هدف خدمت به مردم نداشته باشد، با نظامی که امام خمینی (ره) آن را پی ریزی کرده سنخیت ندارد.

امام جمعه زابل با بیان اینکه مسوولیت و قدرت رفتنی است، افزود: آنچه به جا می ماند خدمت به مردم است آن هم در نظامی که امام و رهبری معظم انقلاب خود را خدمتگزار می دانند و از سویی دشمنان این مرز و بوم در تلاش اند تا رسم خدمتگزاری به مردم فراموش شود.

وی اضافه کرد: به رغم خدماتی که پس از انقلاب شده، هنوز مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که مسوولان باید شبانه روز در فکر رفع این مشکلات باشند تا مردم روز به روز به سمت رفاه اجتماعی سوق پیدا کنند.