آیت الله ناصری:

حوزه های علمیه به عنوان سنگرهای علم و تقوا باید رونق بگیرد

سیاسی

یزدـ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: امروز حوزه های علمیه درواقع سنگرهای علم و تقوا هستند و این سنگرها باید رونق بیابند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد اظهار داشت: امروز جامعه به حوزه های علمیه به عنوان سنگرهای علم و تقوا نیاز دارد زیرا جامعه امروز ما بیش از اینها نیاز به علما و دانشمندان بزرگ دارد.

وی عنوان کرد: حوزه های علمیه امروز باید به تربیت اساتید، علما، دانشمندان، خطبا و مفسران قرآن بپردازند و روحانیون و علمای فاضل تربیت کنند تا در جامعه روشنگری کرده و به تربیت انسانها هم در داخل ممالک اسلامی و در خارج از این کشورها بپردازند.

ناصری تاکید کرد: نظام اسلامی ما امروز نیازمند علمای فاضلی است که به تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام بپردازند زیرا تعداد علمای برجسته و شاخص ما نسبت به گذشته هر روز در حال کاهش است.

وی خاطرنشان کرد: باید علمای فاضل و دانشمند داشته باشیم تا در آموزش پرورش و سایر مراکز آموزشی و تربیتی، جامعه را راهنمایی و تردیدها را برطرف کنند و پاسخگوی نیازها و سئوالات جوانان باشند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: اگر چنین افرادی در جامعه نباشند، جامعه ما جامعه ای بدون علم و بی محتوا خواهد شد بنابراین از پدران و مادران می خواهیم تا فرزندان خود را به تحصیل در حوزه های علمیه تشویق کنند و بدانند که فرزندان آنها می توانند پیشرفت کرده و در مقابل دشمنان بایستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز امور تربیتی بیان کرد: مهمترین دشمنان تربیت و اخلاق در جامعه امروز ماهواره و اینترنت هستند و والدین مراقب باشند که ماهواره ها و اینترنت ها باعث نشود که جوانان ما فاسد شده و فکر و ذکر و ذهن آنها آلوده شود.

ناصری از ماهواره و اینترنت به عنوان مخرب ترین ابزار ارتباطی یاد کرد و افزود: این وسایل ارتباطی علاوه بر اینکه کارایی های خاص خود را دارند، ویرانگری هایی نیز دارند که البته برای جوانان ما بیشتر ویرانگر بوده اند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز و آغاز فصل گردشگری استان یزد اظهار داشت: مهمانانی که به استان یزد سفر می کنند، حجاب و شئون شهر دارالعباده را رعایت کنند و مردم به ویژه فروشندگان مغازه ها نیز تلاش کنند با پوشش و برخورد خود نشانگر درالعبادگی شهر یزد باشند.

وی با تاکید بر حفظ حرمت اسلام، ایام فاطمیه و حرمت مردم شهر یزد تاکید کرد: متاسفانه برخی فروشندگان به جای اینکه مروج فرهنگ دارالعباده یزد باشند، با آرایش های غلیظ و پوشش نامناسب، فضا را برای بی حجابی و بی حرمتی کردن برخی مهمانان نوروزی نیز فراهم می کنند.