آیت الله اعرافی:

ایران با منطق وعقلانیت برابر دشمن می‌ایستد/ قم شهری فراملی است

سیاسی

قم- امام جمعه قم گفت: دشمنان بدانند ایران دارای عقلانیت، منطق و حکمت است و هر زمان لازم باشد ملت ایران و نیروهای نظامی در برابر دشمنان اسلام خواهند ایستاد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، ضمن تقدیر از سفر هیئت دولت به قم اظهار داشت: یکی از انتظارات از نظام و دولت تقویت زیرساخت‌های شهر قم است، این انتظار به حق است زیرا شهر قم با وجود مراکز علمی و مراجع عظام و حوزه علمیه و وجهه زیارتی ابعاد ملی و فراملی و بین المللی دارد و پایگاه علم و اجتهاد و خاستگاه انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: قم باید در جایگاه رفیع تری به ایران و جهان خدمات ارائه کند و با توجه به جایگاه این شهر امید است مصوبات و وعده‌های داده شده محقق شود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه عنوان کرد: مسئولان این سرمایه بزرگ علمی و معنوی در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی شهر قم را مورد توجه قرار دهند و تذکرات مراجع و بزرگان دین را مغتنم بدانند.

حوزه باید به نیازهای امروز دنیا پاسخ دهد

وی با بیان اینکه حوزه علمیه باید به نیازهای دنیای امروز پاسخ دهد، ادامه داد: این عمل موجب پیشرفت و اعتلای کشور می‌شود و امید است سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به شهر قم موجب خیر و برکت واقع شود.

آیت الله اعرافی ابراز کرد: انقلاب اسلامی ایران فقط به کشور ما اختصاص ندارد و دیده شد که صد‌ها کشور به این انقلاب ابراز ارادت کردند و این موج در داخل و خارج از کشور نشان از قدرت بزرگ معنوی و اخلاق ملت و انقلاب است.

وی با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان کرد: این راهپیمایی حادثه بزرگی بود که امواج آن در جهان درخشید و موجب شگفتی تحلیل گران خارجی شد.

رزمایش پیامبر اعظم(ص) اقتدار ما را نشان داد

عضو جامعه مدرسین حوزه همچنین با اشاره به رزمایش پیامبر اعظم(ص) ابراز کرد: رزمایش پیامبر اعظم(ص) اقتدار و قدرت ملت ما و نیروی انتظامی و سپاه را نشان داد و این توانمندی فوق العاده‌ای بود که دشمن از آن باید در محاسبات خود این توانمندی را به حساب آورد.

وی ادامه داد: رزمایش پیامبر اعظم(ص) و وقایع مذاکرات هسته‌ای زنجیره‌ای از مواضع انقلاب اسلامی و جلوه‌های قدرت نرم انقلاب است که از ملت بزرگ برخواسته است.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: دشمنان بدانند ایران دارای عقلانیت، منطق و حکمت است و هر زمان لازم باشد ملت ایران و نیروهای انتظامی در برابر دشمنان اسلام خواهند ایستاد.

وی با اشاره به لزوم اتکا به خداوند، خطاب به ملت ایران عنوان کرد: مبادا اشتباهی کنید که در این صورت خودتان ضرر می‌بینید.

امام جمعه قم اظهار کرد: جبهه مقاومت در کشورهایی همچون لبنان و فلسطین و همه مجاهدان این پیام را از ما دریافت کنند که مقاومت در برابر دشمن موجب پیروزی می‌شود و امید به آینده را از دست ندهید که خداوند شما را پیروز می‌‌کند.

مسئولان با منطق و شجاعت در مذاکرات عمل کنند

وی خطاب به مسئولان ابراز کرد: مسئولان گفتمان انقلاب را قدر دانسته و از آن فاصله نگیرید و در مذاکرات با منطق و درایت عمل کرده و شجاعت خود را فراموش نکنند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه خطاب به مسئولان کشور گفت: همه در خدمت به مردم باشید و دور از حواشی با درک مشکلات مستضعفان به آنها کمک کنیم.

لزوم توجه به اندیشه امام راحل فرا‌تر از نگاه جناحی

وی یادآور شد: در بیداری اسلامی دیدیم حتی جبهه‌های بزرگ بدون رهبر شکست خوردند و ما باید فرا‌تر از نگاه جناحی به اندیشه امام راحل توجه کنیم.

آیت الله اعرافی همچنین روز احسان و نیکوکاری را ارج نهاد و با اشاره به فرارسیدن روز درختکاری از مردم خواست تا با کاشت نهال در حفظ محیط زیست که ضرورت جامعه امروز است بکوشند.

امام جمعه قم از مسئولان خواست تا با توجه کردن به ضرورت درختکاری و حفظ محیط زیست به ویژه در شهرهای بزرگ این عمل را به فرهنگی عمومی در میان مردم تبدیل کنند.