رئیس دوما: آمریکا در نا‌آرامی‌های اوکراین سهم بسزایی دارد

رئیس دومای روسیه با اشاره به اینکه بحران اوکراین تمام اروپا را تهدید می‌کند، گفت، آمریکا در تبدیل اوکراین به کشوری ناآرام سهم به سزایی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، سرگئی ناریشکین، رئیس دومای روسیه در کنفرانسی خبری در دهلی‌نو گفت: واشنگتن و متحدانش به جای آنکه به دنبال راه حل صلح‌آمیز برای بحران اوکراین باشند، مسکو را تحریم کردند تا گناه خود را در بروز حوادث بپوشانند. گناه ایالات متحده آمریکا در آن حوادث بسیار چشمگیر و قابل توجه است و از چشم مردم جهان پوشیده نیست.

وی افزود: سیاست تحریم‌ چیزی جز باج خواهی اقتصادی نیست و ارتباطی با اجرای قانون ندارد. درگیری اوکراین تهدیدی برای امنیت بین‌المللی است که اول از همه امنیت اروپا را به خطر می‌اندازد.

در همین حال سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در نشست دیپلمات‌های نخبه مسکو گفت که مشقت‌های اوکراین نتیجه مستقیم مداخله‌جویی غرب است. وی تاکید کرد: برای یک ربع قرن، اصول سازمان ملل به صورت سیستماتیک نقض شده است. آمریکا و کشورهای غربی دیگر، اصول بنیادین قوانین بین‌المللی را نادیده گرفته و به نحو گسترده‌ای از استانداردهای دوگانه استفاده کرده و اصلا برای مداخله مستقیم در امور داخلی و تمامیت ارضی یک کشور به خود تردید راه نداده‌اند. تاثیر چنین سیاستی را مردم یوگوسلاوی، عراق، لیبی و هم‌اکنون نیز مردم اوکراین کاملا حس کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N747952

خواندنی از سراسر وب