سردار جلالی:

برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر به کشورهای همسایه اعلام شده است

سیاسی

بوشهر - رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر به اطلاع کشورهای همسایه رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا جلالی پیش از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: امروز نخستین برنامه از رزمایش پرتوی در بوشهر برگزار شد و هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این رزمایش صورت گرفته است و امیدواریم به اهداف رزمایش دست یابیم.

وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با کشورهای همسایه، خاطرنشان ساخت: به منظور اینکه هیچ گونه نگرانی در زمینه رزمایش وجود نداشته باشند، رزمایش پرتوی در بوشهر توسط وزارت امور خارجه در قالب یک نامه به کشورهای همسایه اطلاع‌رسانی شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در این نامه آمادگی جمهوری اسلامی برای کمک و انتقال تجربه و آموزش به کشورهای همسایه نیز اعلام شده است، بیان داشت: تلاش داشته‌ایم تا بهترین هماهنگی‌ها برای برگزاری رزمایش صورت بگیرد.

وی به اشاره به اینکه هفت استان کشور هسته‌ای هستند و سه استان در این حوزه فعال است، خاطرنشان ساخت: این رزمایش سومین رزمایش است که به صورت سراسری برگزار می‌شود و دوازدهمین رزمایش در سایت‌های هسته ای است.

سردار جلالی از برنامه‌ریزی برای ایجاد هماهنگی و آمادگی بین مجموعه مدیریتی و نیروهای مسلح خبر داد و افزود: ساز و کاری بین دولت و نیروهای مسلح تصویب شده که مجوز به کارگیری نیروهای مسلح را به استاندار استان‌های هسته‌ای می‌دهد.

وی به ایمنی بالای نیروگاه اتمی بوشهر اشاره کرد و همچنین با تاکید بر لزوم توجه ویژه به موضوع مدیریت بحران، اذعان داشت: استان‌های بوشهر، مرکزی و اصفهان در صدر برنامه‌های توانمندسازی برای مقابله با مسائل احتمالی هسته‌ای سازمان پدافند غیرعامل کشور قرار دارند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه هماهنگی و فرماندهی مهمترین عامل در مدیریت بحران است، تصریح کرد: مهمترین موفقیت‌ها در برگزاری رزمایش، شناسایی اشکالات و رفع و اصلاح سیستم است.

وی با بیان اینکه ارتقای آمادگی مردمی از مهمترین اهداف رزمایش پرتوی بوشهر است، اذعان داشت: امیدواریم بتوانیم با برگزاری این رزمایش شاهد دستیابی به همه اهداف مورد نظر باشیم.