رئیس آژانس اطلاعات ملی آمریکا: مقابله با داعش اولویت ترکیه نیست

سیاسی

رئیس آژانس اطلاعات ملی آمریکا اعلام کرد مقابله با داعش اولویت ترکیه نیست و این مساله عبور شبه‌نظامیان خارجی از خاک این کشور به سوی سوریه را آسان‌تر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، جیمز کلاپر، رئیس آژانس اطلاعات ملی آمریکا در نشست استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا گفت: ترکیه به غیر از مقابله با داعش و حضور بیشتر در جنگ با این گروه تروریستی، اولویت‌ها و منافع دیگری نیز دارد که آنها را مقدم می‌شمارد.

کلاپر افزود: نظرسنجی‌ها در ترکیه نشان می‌دهد که بیشتر مردم این کشور داعش را تهدیدی جدی برای کشور خود نمی‌داند و توجه مردم بیشتر به مسایل اقتصادی و یا مساله کردها معطوف است.

این مسوول آمریکایی در ادامه گفت: در نتیجه این رویکردها و سیاست‌ها، فضا برای عبور و مرور شبه‌نظامیان خارجی از طریق خاک ترکیه به سوریه به ویژه از نظر قانونی آسان‌تر شده است و نزدیک به 60% این شبه‌نظامیان از طریق ترکیه به سوریه می‌روند.

رئیس آژانس اطلاعات ملی آمریکا در پایان گفت: اقدامات وحشیانه داعش در بریدن سر گروگان‌ها و سوزاندن خلبان اردنی باعث شده افکار عمومی مردم خاورمیانه در مخالفت با این گروه تروریستی متحدتر شود.

انتهای پیام

کد N747767