صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه:

همه مذاکرات و نتیجه‌ها باید یکجا مشخص شود

سیاست داخلی

خدا را شکر می‌کنم که رئیس جمهور در کنار ضریح کریمه اهل بیت(ع) گفت نه تحمیل و نه تحقیر و نه تحریم را قبول ندارم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاكید كرد: رهبری تاکید دارند که همه مذاکرات و نتیجه‌ها باید یکجا مشخص شود، چانه‌زنی در رابطه با کلیات و جزئیات جدا وجود نداشته باشد و تحریم‌ها با توجه به این مذاکرات یکجا لغو شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم این هفته نماز جمعه تهران گفت: انسان مومن هم از گناهان کوچک پرهیز دارد و هم از گناهان بزرگ.

وی با اشاره به مسئله مذاكرت هسته‌ای اظهار داشت: امروز مسئله مذاکرات افکار عمومی را در کشور به خود مشغول کرده است و آخرین فراز و فرودهای خودش را طی می‌کند. خدا را شکر می‌کنم که رئیس جمهور در کنار ضریح کریمه اهل بیت(ع) گفت نه تحمیل و نه تحقیر و نه تحریم را قبول ندارم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: رهبر عزیز و بزرگوار در آخرین مطالبی که گفتند اشاره داشتند که غربی‌ها به چانه‌زنی عادت دارند که نمونه آنکه 60 سال است در فلسطین این مذاکرات را دنبال می‌کنند و همچنان اسرائیل به کودک‌کشی و ویران کردن خانه‌ها مشغول است.

صدیقی با تاكید بر اینكه رهبری تاکید دارند که همه مذاکرات و نتیجه‌ها باید یکجا مشخص شود، یادآور شد: چانه‌زنی در رابطه با کلیات و جزئیات جدا وجود نداشته باشد و تحریم‌ها با توجه به این مذاکرات یکجا لغو شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینكه آنها حق ندارند به موضوعات داخلی ما و اینکه ما چقدر باید غنی‌سازی داشته باشیم دخالت کنند، تصریح كرد: این برخلاف قوانین بین‌المللی است و این نوع موضوعات برعهده آنها نیست که از آنها صحبت می‌کنیم.

مشاور رئیس قوه قضاییه افزود: ما هم باید آب سنگین اراک را داشته باشیم، هم فردو مشغول به کار باشد و هم برای تامین نیازمان غنی‌سازی داشته باشیم و بتوانیم این دستاوردها را حفظ کنیم و این امروز خواست عموم ملت ایران است که نه به عنوان یک مسئله ملی بلکه به عنوان یک مسئله اعتقادی مطرح است و مردم به کمتر از این رضایت نخواهند داد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری در سال گذشته اشاره کرد و ابراز داشت: همه مسئولان کشوری باید به این مسئله توجه می‌کردند که رهبری در جلسات گوناگون با آنها راه و چاه را نشان داده است.

کد N747750