انتقاد رحیم‌پور ازغدی از مسئولان، حوزه و دانشگاه

سیاسی

یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اگر انقلابیون مسائل انقلاب را ملی و جهانی نکرده و سازمان ندهند مطالبات پوچ ایجاد می‌کنند گفت: امروز باید انقلاب اسلامی در سه جبهه به صورت جدی وارد شود.

یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اگر انقلابیون مسائل انقلاب را ملی و جهانی نکرده و سازمان ندهند مطالبات پوچ ایجاد می‌کنند گفت: امروز باید انقلاب اسلامی در سه جبهه به صورت جدی وارد شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن رحیم پور ازغدی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، با بیان اینکه باید سه سپاه صدهزار نفری آماده شود گفت: یک سپاه برای خدمت به مستضعفین ، یک سپاه عملیاتی و جهادی و یک سپاه از متخصصین برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تمدن نوین اسلامی باید شکل گیرد.

وی در ادامه افزود: اکنون ناتو، آمریکا و اسرائیل صریحا به کشورهای اسلامی وارد شده اند پس وظیفه شرعی ماست که صریحا وارد کشورهایی شویم که از ما کمک می خواهند، ما باید صدهزار نیروی مسلح چیریک برای حضور در عملیات های رزمی داشته باشیم، همچنین باید سپاهی برای خدمت به کشورهای فقیر آماده کنیم.

این عضو شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه باید تقسیم کار جدی میان مسئولان، حوزه و دانشگاه برای تحقق الگوی اقتصاد مقاومتی شکل گیرد گفت: اکنون در زمان انتخابات هر کسی مشکلات را به گردن دیگری می گذارد، آن‌ها وقتی نمی توانند وعده‌های خود را محقق کنند تقصیرها را گردن دیگری می اندازند در حالی که تمام اختیارات را در اختیار دارند ژست اپوزیسیونی می گیرند و می گویند که دیگران اجازه نمی دهند که ما کار کنیم اما همه امکانات در اختیارات آن‌ها است؛ آیا رهبری و یا مردم اجازه کار به آن‌ها نمی دهند؟

ازغدی همچنین با انتقاد از وضعیت بانک ها ، بیمه و سیستم مالیات گیری کشور خاطر نشان کرد: آیا حجت شرعی و عقلی درباره تصمیمات نظام بانکی وجود دارد؟ و تکلیف مسئولان با خودشان روشن است؟ اکنون باید بررسی شود سیاست بانکها تا چه میزان به تولید کشور کمک کرده است، آنچه در بانک ها می گذرد با ربا فرق می‌کند اما آنچه در بانکها ایجاد می‌شود همان نیست که در قانون آمده است، آیا مسئولان می دانند که دربانک ها چه خبر است؟

وی در ادامه افزود: باید قانون کار و مالیات نیز مورد بررسی قرار گیرد و ساختار مالیات گیری اصلاح شود. حکومت باید نشان دهد که نحوه اخذ مالیات صحیح بوده، مالیات عادلانه گرفته می‌شود و مالیات کجا مصرف می‌شود.

به گفته رحیم پور ازغدی، مدیران حوزه های علمیه قم و نجف باید کرسی های نظریه پردازی داشته و باید در مورد مسائل مهم کشور از جمله مسائل اقتصادی نظریه پردازی کنند. دانشگاهیان نیز همین وظیفه را دارند اما ما شاهدیم که حوزه و دانشگاه در این زمینه ضعیف عمل می‌کند و فارغ التحصیلان حوزه و دانشگاه قادر به نظریه پردازی نیستند، ما فقط از الگوی غربی استفاده می کنیم.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از مسئولان کشور اظهار کرد: رهبری خط مشهایی را مشخص می‌کند ولی مسئولان به جای اجرایی کردن این خط مش ها صحبت های رهبری را تکرار می‌کنند. رهبری می گوید فشار واردات کشور را نابود می‌کند اما مسئولان به این گفته ها توجه نکرده و تقصیر را به گردن دیگری می اندازند و هر اتفاقی که در کشور می افتد را به تحریم ها مربوط می‌کنند.

وی گفت: در همین شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسات متعددی برگزار می‌شود تا نام هر سال که توسط رهبری انتخاب می‌شود مورد تائید قرار می گیرد سپس در آذر و دی ما به جمع بندی رسیده و می گوییم مسائل خیلی پیچیده است و در بهمن می گوییم باید برای نام گذاری سال جدید آماده شویم، اکنون همه می دانند که درباره نام سال قرار نیست کاری انجام گیرد.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه شیعه انگلیسی خود ما هستیم اظهار کرد: شیعه انگلیسی یعنی استفاده بیش از حد نیاز از کالاها، ما در روایات داریم که کسانی که خانه های خود را برای خودنمایی می سازند کافرند. ما در طول سال مراسم عزاداری فراوانی برگزار کرده و اما نسبت به آمار طلاق ، مفاسد اقتصادی یا رشوه بی تفاوتیم. امروز عده ای به دنبال جراحی زیبایی حیوانات خود هستند. مشکل مردم که به دنبال جراحی زیبایی هستند نه مشکل دماغ ، بلکه مشکل عقل است. امام می فرمود که باید در کنار ساخت مساجد به فکر بینش کفر ستیز مسلمانان هم باشیم. امام معتقد بود که نباید مساجد با زرق و برق ساخته شود اما نمی دانم همین مصلی تا چه میزان با گفته‌های امام مطابقت می‌کند؟

وی در ادامه با بیان اینکه حوزه ها و دانشگاه ها باید به دنبال نظریه پردازی برای مشکلات کشور از جمله مسائل اقتصادی کشور باشند خاطر نشان کرد: با این وجود همه ما مسابقه سخنرانی گذاشته و در سخنرانی خود به دیگران متلک می گوییم.

ازغدی در پایان با بیان اینکه امام خمینی معتقد بود علما باید برای مسائل روز نظریه داشته و رهبری هم به مسائل روز جامعه اشاره می‌کند خاطر نشان کرد: حوزه و دانشگاه به دنبال مدرک گرایی بوده و به مسائل روز بی توجه هستند؛ ما برای حل مشکلات جامعه خود و دستیابی به اقتصاد مقاومتی و الگوی تمدن اسلامی به نظریه پردازی توسط حوزه ودانشگاه نیازمندیم.

انتهای پیام

کد N747678