کریمی اصفهانی:

درآمد نفتی در دولت نهم و دهم اگر میل نشده حیف شده است

سیاسی

همدان- دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار گفت: باید دقت کرد که این همه درآمد نفتی در دولت نهم و دهم چه شد و اگر بگوییم درآمد نفتی کشور را میل نکردند حتما آن راحیف کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد کریمی اصفهانی شامگاه پنج شنبه در نشست با اصحاب رسانه در همدان با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(ع) و با بیان اینکه هدف از سفر به همدان تشکیل جامعه انجمن های اسلامی در همدان بود، اظهار داشت: جامعه انجمن های اسلامی در مراکز اکثر استان ها شعبه دارد اما راه اندازی آن در همدان مقداری به درازا کشید.

وی با بیان اینکه امروز معارفه انجام و مسئول جامعه انجمن های اسلامی با انتخاب همه اعضا مشخص شد، عنوان کرد: سید علی حسنی به عنوان مسئول جامعه انجمن های اسلامی در همدان انتخاب شد.

دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه جامعه انجمن های اسلامی یک تشکیلات کشوری است که در همه مراکز استان تشکیلات دارد و امروز برای استان همدان نیز تشکیل شد، عنوان کرد: وقتی صحبت از جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار می شود ذهن به این طرف می رود که صرفا اقتصادی است اما جنبه و سبقه سیاسی جامعه انجمن های اسلامی به مراتب بیشتر از سبقه اقتصادی آن است.

کریمی اصفهانی با بیان اینکه جامعه انجمن های اسلامی بر روی لوایح و طرح هایی که در مجلس می آید اظهار نظر می کند و یا اقتصاد کلان کشور را در رابطه با صادرات و واردات و مسائلی که از سوی مقام معظم رهبری دنبال می شود را وجهه کار قرار می دهد، ادامه داد: جامعه انجمن های اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون در کنار اصول گرایان حضور فعال داشته و از جبهه پیروان خط رهبری است.

کمترین اختلاف در بین اصولگرایان است و اگر گاهی اختلافی باشد در دید است و از هر نوع تند روی و تند خویی پرهیز داریمدبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه در تمام مسائل که اصولگرایان حضور دارند جامعه انجمن های اسلامی نیز حضور دارد، افزود: هم اکنون کمترین اختلاف در بین اصولگرایان است و اگر گاهی اختلافی باشد در دید است و از هر نوع تند روی و تند خویی پرهیز داریم.

احمد کریمی اصفهانی با بیان اینکه اگر بخشی از اصولگرایان با تندخویی موافق باشند جامعه انجمن های اسلامی موافق آن نیست، بیان کرد: تاکنون وحدت خوبی ایجاد شده و انجمن جلسات خوبی با تمام تشکل ها و گروه ها داشته است.

وی با بیان اینکه جامعه انجمن های اسلامی مذاکراتی در جبهه خط رهبری داشته و کارهای خوبی انجام شده است، ابراز داشت: مذاکرات به نوعی است که تقریبا وحدت گسترده ای ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه گرفتاری ها باعث شد تا جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار در همدان دیر تشکیل شود و سه سال بود که این موضوع دنبال می شد، اضافه کرد: این طور نیست که هر تشکل استانی تشکیل می شود سیاست جدایی را اعمال کند و تشکل های جامعه انجمن های اسلامی استان ها باید تابعی از جامعه انجمن های اسلامی مرکز باشند.

دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه در انتخاب ها یکی از خط قرمزها عبور نکردن از جامعتین است و محوریت کار اصوگرایان با جامعتین است، ادامه داد: هیچ استانی نمی تواند سیاست مجزایی داشته باشد ولی ممکن است استان ها یک مقدار با مرکز فاصله داشته باشند.

کریمی اصفهانی از قوه قضائیه در راستای رسیدگی به مفاسد اقتصادی قدردانی کرد و با بیان اینکه هزار میلیارد درآمد نفتی داشتیم که بالای ۵۰۰ میلیارد عاید دولت نهم و دهم شد و این دوران، زمانی طلایی بود که اگر برنامه ریزی درست شده بود حتما فندانسیون زیر بنای اقتصادی کشور محکم بسته می شد، بیان کرد: اما این اتفاق نیفتاد و باید دقت کرد که این همه درآمد نفتی چه شد و اگر بگوییم درآمد نفتی کشور را میل نکردند حتما آن راحیف کرده اند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری حدود شش سال شعار سال را به مسائل اقتصادی اختصاص دادند، عنوان کرد: به نظر می رسد مردم از مسئولان جلوتر بودند.

دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه تمام اتکا به مردم است و این اتکا و پشتوانه قوی مردم را به صورتی به حاشیه بردند تا در مضیقه معیشت قرار گیرند و این آخرین حربه شمن بود، ابراز داشت: مسئولان می توانستند بهتر عمل کند.

۲۰ درصد مشکل اقتصاد به خاطر تحریم ها و ۸۰ درصد به خاطر سو مدیریت بوده است

احمد کریمی اصفهانی با بیان اینکه ۲۰ درصد مشکل اقتصاد به خاطر تحریم ها و ۸۰ درصد به خاطر سو مدیریت بوده است، ادامه داد: اگر به شعار سال توجه شده بود این ۲۰ درصد مشکل اقتصادی نیز وجود نداشت و هیچ مانعی سر راه دشمن نبود که دشمن تحریم ها را داشته باشد.

وی با بیان اینکه آمریکا بسیاری از کشور ها را با مسائل اقتصادی از پای درآورده است و کشوری که از نظر اقتصادی قوی باشدهیچ کشوری نمی تواند او را از پای درآورد، عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سال ۸۰ مسئله برخورد با مفاسد اقتصادی را مطرح کردند و امسال ۱۳ سال می گذرد که اگر از آن سال حرکتی صورت می گرفت اکنون بسیاری از مفاسد اقتصادی اتفاق نمی افتاد.

دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه اگر مسئله کار بنگاه های اقتصادی را به مردم سپرده بودند و مردمی شده بود مشکلات اقتصادی ایجادنمی شد، بیان کرد: امروز ایران به بازاری برای بیگانه تبدیل شده که یکی از آنها چین است.

کریمی اصفهانی با بیان اینکه به قفسه هر مغازه ای مراجعه می کنی ۶۰ تا ۷۰ درصد کالا ها چینی درجه پایین است، بیان کرد: ایران در تولید علم و مسائل نظامی پیشرفت های خوبی داشته است و امروزه ایران در مسائل موشکی توانسته خیلی از اتفاقات دنیا را عوض کند.

دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه امروز ایران از نظر علمی در سطح عالی است، عنوان کرد: ۸۰ درصد اقتصاد دولتی است و اقتصاد را مردمی نکردیم اما هر موقع در کشور چیزی را مردمی کردیم توفیقی کسب شد که هشت سال جنگ تحمیلی نمونه آن است.

احمد کریمی اصفهانی با بیان اینکه باید بگوییم اگر اقتصاد دست مردم سپرده شده بود کشور اکنون در جایگاه بسیار رفیع تری قرار داشت، ادامه داد: امسال سال پایان اصل ۴۴ است.

کریمی اصفهانی با بیان اینکه مردم بیشتر به جای اینکه حول و حوش دولت باشند باید سمت رهبری و ولایت فقیه باشند و رمز استمرار و اقتدار تبعیت از ولایت است، اظهار داشت: وضعیت ایران به دلیل وجود قومیت و اقلیت های مذهبی فراوان حساس تر است و امروز جریان یمن و مسائل کشورهای دیگر را نباید ساده گرفت.

وی با بیان اینکه در یمن علارغم همه توطئه ها همه چیز آرام پیش می رود، ادامه داد: اگر سران بعث در عراق را گرفته بودند داعش نباید به این راحتی وارد موصل می شد.

احمد کریمی اصفهانی با بیان اینکه هر بار که دولتی روی کارآمد به صورت فله ای تا آبدارچی ادارات را عوض کرد که این مسئله بسیار بد است، عنوان کرد: نظام را باید کارشناس های شایسته اداره کنند.

وی با بیان اینکه اگر قرار باشد منصف باشیم باید بگوییم در همه دولت ها اشتباهاتی بوده است، بیان کرد: هم اصلاح طلب و هم اصولگرا در مورد بعضی موارد اشتباه داشته اند.

کریمی اصفهانی با بیان اینکه متاسفانه در دولت یازدهم اتفاقاتی افتاده که تمام مسائل کشور را تحت شعاع قرار داده است، اذعان داشت: دولت یازدهم تمام همت خود را بر این گذاشته که مسئله توافق ۱+۵ را حل کند و به نظر می رسد که حتما به خطا رفته چراکه با این رفتار دولت دشمن فکر می کند محتاج آنها هستیم ضمن اینکه مخالف توافقات نیستیم و اگر توافق خوبی انجام شود مورد تایید جامعه انجمن های اسلامی است.

وی با بیان اینکه قبول نداریم که دولت همه کارها را محدود به توافق کند چراکه همه چیز باید به موازات هم پیش می رفت و پیگیری می شد، عنوان کرد: قبول نداریم که ایران تمام فعالیت ها را قطع کند اما طرف مقابل کاری نکند و باید بازی برد- برد باشد.

دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه اجازه نمی دهیم فعالیت ها را محدود کنیم و طرف مقابل بر روی تحریم ها پا فشاری داشته باشد، اضافه کرد: دشمن تحریمی را برنداشته بلکه به تحریم ها اضافه هم کرده است.

احمد کریمی اصفهانی با بیان اینکه رهبری در این ملاقات های اخیر فرمود باید توافق جامع و یکپارچه شود که این سخن چرت تمام مستکبران را پاره کرد، ادامه داد: اگر محکم ایستادگی کنیم قطعا دشمن عقب می کشد رهبری خواست از این دولت حمایت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وقتی دولت اصلاح طلب روی کار آمد رئیس جمهور همه است و باید موفق شود و جامعه انجمن های اسلامی هر نوع کمکی برای موفقیت دولت لازم باشد انجام می دهد، بیان کرد: معتقدیم که یک مقدار حواس اقایان به جایی دیگر رفته و همه حواس خود را به توافق هسته ای معطوف کرده اند اما توافق هیچ مشکلی را حل نمی کند.