نسخۀ جدید رژیم صهیونیستی برای مقابله با حزب‌الله

ایرنا نوشت:

رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از نفوذ نیروهای حزب الله لبنان در هر جنگ آینده و حمایت از شهرک های صهیونیست نشین مبادرت به ساخت دیوارهای سیمانی اطراف این شهرک ها از جمله حانیتا در نزدیکی مرزهای لبنان کرده است.

به گزارش ایرنا ، پایگاه خبری صهیونیستی« واللا» افزود: فرماندهی ارتش اسراییل در منطقه شمال ، این تصمیم را اخیرا در چارچوب طرح اقدامات دفاعی اتخاذ کرده تا مانع نفوذ نیروهای حزب الله به شهرک ها برای تحقق اهدافی که سید حسن نصرالله ترسیم کرده است، شود.

احداث این دیوار سیمانی ضخیم دراطراف شهرک صهیونیست نشین حانیتا نزدیک مرزهای با لبنان که درمقابل شهرک لبنانی عیتا الشعب قرار دارد، شروع شده است.

این پایگاه صهیونیستی خاطرنشان کرد: ارزیابی های ارتش اسراییل بعداز عملیات نیروهای حزب الله در کشتزارهای شبعا و تهدیدهای دبیرکل حزب الله برای نفوذ و سیطره بر شهرک ها در منطقه الجلیل موجب اتخاذ طرح اقدامات دفاعی شد.

واللا افزود:اجرای طرح اقدامات دفاعی اسراییل از دو روز قبل و بدنبال عملیات گسترده نیروهای نظامی یگان الجلیل در مرزها و شناسایی نقاط ضعف که ممکن است حزب الله برای نفوذ از آنها در جنگ های آینده و انجام عملیات های پیچیده استفاده کند، شروع شده است.

این پایگاه صهیونیستی به نقل از منابع نظامی ارشد در فرماندهی ارتش صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی تاکید کرد که تهدیدهای سید حسن نصرالله برای نفوذ به شهرک ها به ویژه نزدیک مرزهای لبنان به دور از واقعیت نیست.

این منابع نظامی رژیم صهیونیستی همچنین تاکید کرده اند که ارتش این رژیم برای مقابله با هر سناریویی از جمله تخلیه شهرک ها در مواقع اضطراری و جلوگیری از نقوذ و سیطره سریع نیروهای حزب الله بر مناطق مرزی بعداز شروع درگیری های نظامی مستقیم آماده است.

منابع صهیونیستی تاکید کرده اند که ساخت تاسیاست دفاعی در اطراف شهرک های صهیونیست نشین درطول مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان از جمله حانیاتا چندین هفته طول می کشد.

رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کرده اند که ارتش این رژیم این طرح را در مرزهای با سوریه نیز اجرا خواهد کرد.

این رسانه ها درعین حال خاطرنشان کرده اند که این طرح فقط در بخش هایی از مرزهای سوریه که گروه های تروریستی تکفیری مانند جبهه النصره حضور دارند، اجرا نخواهد شد.

5252

کد N747258