در شورای اداری استان قم مطرح شد:

رضایت نسبی مراجع از هیئت دولت/ ارتقای شاخص بودجه‌ای قم

سیاسی

قم - رضایت نسبی از سفر هیئت دولت به استان قم و تلاش جدی برای رفع مشکلات این استان از موضوعات مورد اشاره در جلسه شورای اداری قم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای اداری استان قم شامگاه چهارشنبه با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، حجت‌الاسلام سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم و تعدادی از اعضای کابینه دولت و مدیران کل استان قم برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام محمد صادق صالحی منش استاندار قم شاخص بودجه استان قم را در مسائل مختلف از جمله مبارزه با مواد مخدر، انرژی و بهداشت ناچیز دانست و از هیئت دولت خواست شاخص‌های بودجه‌ای استان قم را ارتقا دهد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم نیز با اعلام رضایت مندی نسبی مراجع از هیئت دولت، برای سلامتی دولتمردان و استمرار خدمت به مردم دعا کرد.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور سخنران دیگر این جلسه بود که بودجه استان قم در بخش عمرانی را ۱۴۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: جمع بودجه استان قم ۲۹۰ میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: با موافقت رئیس جمهور ۳۷۹ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی به قم اختصاص پیدا کرد.

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز درباره عقب ماندگی‌های انباشته قم و لزوم رسیدگی به این استان سخن گفت.

وی با اشاره به کارکرد بین‌المللی قم خواستار ارتقای شاخص‌های بودجه‌ای این استان و رسیدگی به درخواست الحاق برخی شهرها به قم شد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری نیز در پایان این جلسه سفر به قم را از توفیقات الهی دانست و گفت: برخی مشکلاتی که در قم وجود دارد مثل اشتغال، از مشکلات عمومی است، اما برخی مشکلات ویژه شهر قم است.

وی تاکید کرد: بنده و اعضای کابینه تمام تلاش خود را خواهیم گذاشت که مشکلات قم را برطرف کنیم.