لاریجانی:

رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) تسلط ایران را در منطقه نشان داد

سیاسی

محمودآباد - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) نشان دهنده تسلط ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز و بسیار موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی پنجشنبه شب در یادواره شهدای شهرستان محمودآباد با اشاره به حضور در مانور بزرگ پیامبر اعظم (ص) گفت: این مانور مهمی بود که قدرت ایران را برای تسلط در خلیج فارس و تنگه هرمز نشان داد و به آن هدفهای مهمی که قرار بود در وسط خلیج فارس دست یابند، رسیدند.

وی با بیان مسئولان استانی ارتباط خوبی با مسئولان شهرستان مازندران دارند گفت: خیلی وقتها در کشور به دلیل بد اخلاقی ها انرژی مسئولان صرف کشمکش ها می شود.

وی گفت: زمانیکه بنی صدر رئیس جمهور شد، امام بزرگوار با پیشنهاد مرحوم پهشتی فرماندهی کل قوا را به وی محول کردند ولی بنی صدر در قبال این محبت، شروع، به بحث با شهید بهشتی و مسئله سازی در کشور کرد و این مشاجرات را به جامعه کشاند و دائم در مدت رئیس جمهوریش بجای حل مشکلات کشور، مقاله می نوشت و کشمکش می کرد.

وی با بیان اینکه مسئله وحدت و همدلی امر بسیار مهمی است گفت: خوشحالم فلاح استاندار و مسئولان اجرایی مازندران با ائمه جمعه و نمایندگان استان رفاقت دارند و باید روحیه برادری در جامعه حفظ شود.

روحیه برادری نیاز کشور است

وی با عنوان اینکه روحیه برادری نیاز کشور است گفت: شرایط پرالتهاب منطقه ای ایجاب می کند که مردم ببینند مسئولان برای رفع مشکلات کشور وحدت دارند.

لاریجانی با اظهار اینکه مسئله شهادت امر مهمی محسوب می شود گفت: شهدا در بالاترین جایگاه قرار دارد چرا که آنان زنده و حاضر هستند و نزد خداوند روزی می خورند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهدا با شهادتشان یک حرکتی را آغاز کردند و آن حرکت اول این بود که ایران را مقابل قدرتهای بزرگ سرافراز کردند زیرا در برابر جنگ نابرابری بودیم.

وی افزود: در شرایطی که همه کشورها با عراق بودند و ما تنها بودیم، اکثر سلاحهای صدام از شوری سابق تامین می شود، هواپیماهای آواکس آمریکا به میدان آمدند و فرانسوی ها سلاح دادند و کشورهای منطقه نیز به استثنای سوریه در خدمت صدام بودند تا با ایران مقابله کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ملت برابر دشمنان مقاومت و ایستادگی کرد زیرا همه دنیا جمع شده بودند و ما در آن شرایط سخت ایستادگی کردیم زیرا شهدا از دل ملت مقاومت را به وجود آوردند.

حرکت شهدا بازدارندگی در کشور ایجاد کرد

لاریجانی با بیان اینکه آخرهای جنگ وقتی دیدند نمی توانند با ملت ستیز کنند، کوتاه آمدند،گفت: حرکت شهدا بازدارندگی برای کشور ایجاد کرد و پس از جنگ تا امروز کسی جرات حمله به ایران را پیدا نکرده است.

وی با اظهار اینکه چرا نتوانستند مقابل ایستادگی ملت در همه مسائل منطقه ای مقابله کنند گفت: وزیر خارجه کزایی آمریکا از طرح خاورمیانه جدید سخن گفته بود اما چرا این طرح اجرا نشد، زیرا ایران مقابل آنها ایستادگی کرد.

لاریجانی گفت: همه ایستادگی ها به خصوصیات اصلی انقلاب بر می گردد و آنان جرات تعرض به ایران را ندارد و حرکت شهدا بازدارندگی را بوجود آورد که آنان نمی توانند حمله کنند.

رئیس مجلس با اشاره به مسئله هسته ای گفت: آنان راه حلی جز گفتگو و مذاکره با ایران ندارند و در مذاکرات نیز گفتند باید با ایران به عنوان قدرت بین المللی همکاری کنند.

وی با بیان اینکه حرکت شهدا در حرکت ملت ایران ادامه پیدا کرده است گفت: اینگونه نبود که این حرکت در دوره دفاع مقدس شروع شده و تمام شده باشد.

مانور بزرگ پیامبر اعظم (ص) تسلط ایران را نشان داد

لاریجانی با اشاره به حضور در مانور بزرگ پیامبر اعظم (ص) گفت: این مانور مهمی بود که قدرت را برای تسلط در خلیج فارس و تنگه هرمز نشان دادند وبه آن هدفهای مهمی که قرار بود در وسط خلیج فارس دست یابند، رسیدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حرکت مجاهدان و شهداء در کشور ادامه دارد گفت: شهدا با خونشان حرکت تعالی بخش در کشور ایجاد کرده اند و انشاء الله ادامه یابد.

وی با بیان اینکه خیلی از کشورها با یک اخم آمریکا مضطرب می شوند در حالیکه انرژی و نفت دارند گفت: استقلال سیاسی کشور ما ارزشمند است زیرا شهدا حرکت تعالی بخشی را ایجاد کردند و این حرکت امروز نیز ادامه دارد.

وی با اظهار اینکه شرایط امروز کشور حساس است بیان داشت: یادواره شهدا، یادآوری دوره ارزشمند است.

لاریجانی در بخشی از سخنانش به تحولات منطقه و یمن اشاره و اضافه کرد: مردم این کشور ساختار دمکراتیک می خواهند ولی نماینده آمریکا و سازمان ملل از این اقدام دستپاچه شدند و می خواهند اراده ملت یمن را تخریب کنند و سنگ اندازی می کنند.

روحیه انقلاب اسلامی سبب بیداری ملتها شده است/ توطئه علیه یمن یک حرکت ارتجاعی است

وی افزود: روحیه انقلاب اسلامی سبب بیدار شدن ملتها شده است و می خواهند روی پای خود بایستند و توطئه علیه یمن یک حرکت ارتجاعی است که می خواهند جلوی این حرکت را بگیرند و این همان خوی استکباری است که در دنیا هنوز وجود دارد.

لاریجانی با بیان اینکه حرکتهای تروریستی در عراق، سوریه، لبنان، افغانستان هدف ماجراجویی دارد گفت: در سوریه نیز سلاح، امکانات و پول در اختیار تروریستها قرار داده اند.

وی گفت: اکنون کشورهای منطقه نیز نگران حرکتهای تروریستی هستند و همان کشورهایی نگران هستند که قبلا به تروریستها پول می دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان می خواهند مردم کشورهای منطقه را گرفتار و مشغول خود کنند و در حال تخریب شیعه و حکومت اسلامی هستند و در مقابل، ایران اسلامی تنها کشوری بود که به داد عراق رسید و تروریستهایی که قصد حمله داشتند به عقب رانده شدند.

لاریجانی به ائتلاف برخی کشورها برای جلوگیری از تروریستها اشاره کرد و گفت: چند ماه از این مسئله می گذرد و نتیجه ای ندیده ایم.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای منطقه باید هوشیار باشند گفت: اینطور نیست که تروریستها را برای هدفهای استراتژیک حمایت کنند و باید هوشیاری خود را حفظ کنند.

هدف غرب بازی با تروریستهاست نه مقابله / با انرژی هسته ای نمی توانند بازی کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه باید آمریکاییها عاقل باشند گفت: آنها نمی خواهند با تروریستها مقابله کنند بلکه می خواهند با آن بازی کنند.

وی با تاکید بر اینکه نمی توانند با مسئله انرژی هسته ای ایران بازی کنند گفت: ایران کشوری بزرگ است و باید به دنبال حل مسئله باشند و همه شرایط نشان می دهد که باید در داخل کشور همگرایی بیشتری داشته باشند.

لاریجانی گفت: باید همگرایی در کشور حول محور رهبر معظم انقلاب صورت گیرد و در کشور دارای دمکراسی اختلاف نظر وجود دارد و باید این اختلاف، تبدیل به انرژی بیشتر، فهم بهتر و تصمیم برای رفع مشکلات مردم شود.

حل مسائل اقتصادی نیاز اصلی کشور است/ پول نفت تبدیل به تولید شود

رئیس مجلس شورای اسلامی، حل مسائل اقتصادی مردم را نیاز مهم برشمرد و گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، مسئله اقتصادی مسئله مهم کشور است و نباید به مسائل حاشیه ای پرداخته شود.

لاریجانی ادامه داد: برای کنترل مسئله تورم و بیکاری باید همه ذهن ها معطوف شود زیرا ما کشور توانمندی هستیم و نیروی انسانی و منابع خوبی داریم و از این منابع خوب استفاده نشود، در واقع کفران نعمت کرده ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خیلی از دوره ها در کشور حرفهایی زده شد اما عملیاتی نشد گفت: پول نفت باید تبدیل به کارخانه و تولید شود.

وی با بیان اینکه اگر در مازندران صنعت ایجاد می شد شاهد بیکاری نبودیم گفت: اگر پول نفت تبدیل به تولید می شد مشکل نداشتیم درحالیکه مردم باید عزتمند زندگی کنند.

کشور را به شیوه کمیته امدادی نمی توان اداره کرد

وی با عنوان اداره کشور به شیوه کمیته امدادی هنر نیست تاکید کرد: پول نفت باید تولید شود و اگر امروز مازندران مشکل دارد به دلیل آنست که دوره ای می گفتند مازندران نیاز به صنعت ندارد و باید به فضای سبز و کشاورزی بپردازد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه این مسئله درست نیست که چون جنگل داریم نیاز به صنعت نداریم گفت: راه حل مسئله این است که پول صرف تولید شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید در حوزه سرمایه گذاری فعال شود تصریح کرد: باید امکانهای متفاوت برای سرمایه گذاری در استان فراهم شود.

مردم باید صاحب اقتصاد شوند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد باید مردمی شود گفت: به دلیل آنکه مردم در جنگ حضور یافتند موفق شوند و بنابراین باید در اقتصاد نیز حضور یابند و باید صاحب اقتصاد شوند.

لاریجانی با بیان اینکه زمانی جریان چپ و راست در دوران امام راحل داغ شده بود تصریح کرد: در آن زمان دعوا سر اقتصاد بود و تصمیم گرفته بودند بسیاری از کارها و مسائل اقتصاد را دولتی کنند و امام راحل فرموده بودند اقتصاد را دولتی نکنید که گوش ندادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقصود مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی همان فرمایش امام راحل است گفت: باید اقتصاد مردمی شود.

وی گفت: اراده مردم باید بر این باشد که اقتصاد را در دست خود بگیرند و نباید اجازه دهند دولت اقتصاد را در دست گیرد و دولتی ها نیز کارها را واگذار کنند تا تولید اقتصادی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها برای اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند، گفت: اگر این کار صورت گیرد، توانمندی داخلی در مسائل منطقه ای و بین الملی مهم است.

صنعت در مازندران حمایت شود/زمینهای کشاورزی طلاست

وی با اشاره به شرایط استان مازندران گفت: صنعت در استان باید مورد حمایت قرار گیرد و بانکها باید تسهیلات بیشتری به مردم دهند و برای آبادسازی مازندران و اینکه در زمینه تولید حرف زند، امکانات صنعتی باید در استان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه زمینهای کشاورزی مازندران طلاست گفت: نباید این اراضی تبدیل به ویلا شوند و برنج را نمی توانیم در جاهای دیگر تولید کنیم و اینکه زمینها را تبدیل می کنند باید جلوگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تبدیل کردن زمین کشاورزی خلاف قانون است زیرا ما نمی توانیم در کویر کرمان برنج تولید کنیم بلکه باید اراضی مازندران حفظ شود.

تبدیل زمین به ویلا مضر و خلاف قانون است

علی لاریجانی، با بیان اینکه نباید سرمایه و زمینهای مازندران را از دست دهیم تصریح کرد: تبدیل زمین کشاورزی به ویلا مضر است و باید بتوانیم کمبود ۶۰۰ هزار تنی برنج را حل کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت از صنعت در استان مازندران گفت: در زمینه صنعت و توریسم در استان باید سرمایه گذاری شود ولی زمین کشاورزی را که یک سرمایه ملی است نباید از دست داد.