رحمانی فضلی:30 میلیارد تومان برای بیمه معتادان اختصاص یافت

وزير کشور

وزیر کشور گفت: بیش از 30 میلیارد تومان برای بیمه معتادان در بودجه سال آینده اختصاص یافته است تا درمان آنها تحت پوشش بیمه‌ها قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز پنجشنبه در دومین روز از سفر هیات دولت به استان قم، در حاشیه بازدید از مرکز نگهداری درمان و کاهش آسیب معتادان قمرود، با بیان اینکه نگاه ما به معتادان نگاه درمانی است،افزود: این افراد باید پس از بازگشت به اجتماع از سوی جامعه پذیرفته شده و با آموختن حرفه‌های مختلف مشغول فعالیت شوند.

وی با اشاره به افزایش 20 تا 25 درصدی بودجه مبارزه با مواد مخدر در سال 94، اضافه کرد:در تلاش برای تقویت مراکز نگهداری و درمان و همچنین مراکز ترک اعتیاد در مراکز استان‌ها هستیم.

وی بیان کرد: در کشور دو نوع مرکز ترک اعتیاد داریم که یکی مراکز ماده 15 قانون هستند که برای افراد داوطلب تاسیس می‌شود و نوع دیگر ماده 16 هستند که در آن‌ها نیروی انتظامی معتادان آشکار را به این مراکز معرفی می‌کند.در همه استان‌ها از مراکز ماده 16 حمایت می‌کنیم و تلاش ما این است که در کنار درمان حرفه‌آموزی داشته باشند.

رحمانی فضلی از ارائه تسهیلات برای واحدهای تولیدی صنعتی که معتادان ترک کرده و دارای مهارت‌های فنی را به کار می‌گیرند خبر داد و گفت: عمده مساله معتادان پذیرفته شدن برای اشتغال است.

رییس جمهوری و هیات دولت روز چهارشنبه وارد قم شدند.

آغاز عملیات اجرایی قطار سریع‌السیر تهران - قم – اصفهان، افتتاح آزاد راه قم - گرمسار و دیدار با طلاب و فضلای حوزه علمیه از جمله برنامه های روز چهارشنبه رییس جمهوری در قم بود.

وی روز پنجشنبه دیدارهایی با مراجع تقلید داشت.

انتهای پیام

کد N747149