معاون بین‌الملل حوزه علمیه:

زباندانی برای طلاب از ضروریات است

معاون بین الملل حوزه علمیه، با بیان اینکه تبلیغ دین حق به زبان های مختلف جهان هم وجوب عقلی است و هم شرعی گفت: زباندانی برای طلاب از ضروریات است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی، در همایش بزرگ زباندانان حوزه در مدرسه عالی دارالشفا با اشاره به برگزاری این همایش افزود: هدف اصلی از برگزاری این همایش، اجابت به دستورات الهی است که ما را به تبلیغ دین حق دستور داده است.

معاون بین الملل حوزه علمیه خاطرنشان کرد: تبلیغ دین خداوند در سراسر جهان یک واجب شرعی برای همه ماست و باید بپذیریم که در این عرصه به شدت قصور کرده‌ایم.

وی بیان کرد: تبلیغ دین حق به زبان های مختلف جهان هم وجوب عقلی است و هم شرعی؛ همانگونه که امام راحل در این زمینه بیان کردند باید در این عرصه به هیچ عنوان کم‌کاری نکنیم.

وی با بیان اینکه این همایش از اولین همایش هایی است که در این حوزه برگزاری می شود، گفت: این عرصه و گسترش زباندانی در حوزه از مطالبات مقام معظم رهبری است؛ مقام معظم رهبری طلاب را به زباندانی در هفت حوزه زبانی زنده دنیا توصیه کردند.

زمانی خاطرنشان کرد: دشمنان برای یادگیری زبان های اسلامی تلاش گسترده ای انجام می کنند و ما نیز باید در این حوزه از شکل منفعلانه خارج شویم و حالت فعلانه به خود بگیریم.

انتهای پیام

کد N747029