واکنش مقامات ترکیه به کشته شدن نظامی این کشور در کابل

سیاسی

آنکارا به کشته شدن یک نظامی ترکیه در حمله انتحاری شبه نظامیان به خودروی سفارت این کشور در کابل واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه TRT، حمله امروز پنج شنبه طالبان به خودروی سفارت ترکیه در افغانستان، واکنش مقامات آنکارا را در پی داشت. بر این اساس در پی تایید کشته شدن یک نظامی ترک در این حمله «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه طی تماسی تلفنی با ژنرال «نجد اوزل» رئیس ستاد مشترک این کشور، به رایزنی در این خصوص پرداخت..

وی همچنین طی تماسی تلفنی با «اسماعیل آراماز» سفیر ترکیه در کابل چگونگی این واقعه را جویا شد. اردوغان طی پیامی کشته شدن یک نظامی این کشور در افغانستان را به خانواده وی تسلیت گفت.

در همین حال «احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه حمله تروریستی علیه نظامیان این کشور در افغانستان را محکوم کرد. وی با بیان این که ترکیه و افغانستان دو کشور دوست هستند، تاکید کرد کشورش با وجود چنین حملاتی به همکاری خود با ناتو برای تامین امنیت این کشور ادامه خواهد داد.

وی در پاسخ به اعلامیه طالبان که در آن گفته شده هدف حمله ترک ها نبوده اند یادآور شد: با وجود این، ما چنین اقدام تروریستی را محکوم کرده و خواستار مجازات عاملان آن هستیم.

گفتنی است در حمله امروز خودروی سفارت ترکیه در کابل، هدف حمله انتحاری طالبان قرار گرفت و طی آن یک نظامی این کشور کشته و یک همقطار وی مجروح شد.