ژنرال آلن: نیمی از رهبران داعش در عراق کشته شده‌اند

داعش

نماینده ویژه کاخ سفید در ائتلاف ضد داعش گفت: تعداد میانه‌روهای سوری آماده برای مقابله با داعش بیشتر از سطح انتظارات مقامات آمریکایی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه العربیه، ژنرال جان آلن، نماینده ویژه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف ضد داعش به کمیته روابط امور خارجه سنا گفت: تعداد میانه‌روهای سوری از آنچه که ما تصور می‌کردیم بیشتر بوده و این بسیار دلگرم کننده است.

مقامات آمریکایی گفتند: آنها قصد دارند به مدت سه سال در سایت‌های خارج از سوریه به عنوان بخشی از کمپین ضد داعش هر ساله حدود پنج هزار نیروی سوری را آموزش دهند.

ژنرال جان آلن، همزمان با آغاز بررسی‌های قانونگذاران درباره درخواست اوباما برای یک مجوز رسمی سه ساله در خصوص کمپین ضد داعش این اظهارات خود را در کمیته روابط امور خارجه سنا مطرح کرد.

ژنرال جان آلن گفت: اطلاعات آمریکا نشان می‌دهد که نیمی از رهبران داعش در عراق کشته شده‌اند اما هنوز جنگ طولانی برای شکست این گروه تروریستی پیش روست.

وی افزود: ما اطلاعات بسیار خوبی در رابطه با تعداد رهبران کشته شده داعش در اختیار داریم.

این ژنرال ادامه داد: داعش دیگر قادر نیست به عنوان یک نیروی موثر دست به کشتارهای جمعی زده، مانور انجام دهد و ارتباط برقرار کند.

انتهای پیام

کد N746894