سردار پاکپور: سلاح‌های تست شده پاسخگوی نیازهایمان بود/ اقتدار ما تهدیدکنندگان ایران را نابود می‌کند

رزمایش پیامبر اعظم ص ,رزمایش,سپاه پاسداران

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: سلاح‌هایی که در رزمایش امروز به کار گرفته شد پاسخگوی نیازهایمان بود و پیام این رزمایش نیز به کشورهای دوست صلح و به کسانی که به فکر تهدید ایران هستند، اقتدار است.

به گزارش تسنیم سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پس از پایان دومین روز از رزمایش پیامبر اعظم (ص) 9، با محوریت نیروی زمینی با بیان اینکه ما امروز به تمامی اهداف از پیش تعیین شده خود دست یافتیم، گفت: امروز دفاع زمینی را با استفاده از پدافند غیرعامل به صورت پراکنده در سطح زمین انجام دادیم و یگان‌های عمل‌کننده بدون هیچ‌گونه حرکت اضافی در زمین مخفی ماندند، تا با هجوم دشمن فرضی عملیات خود را انجام دهند.

وی افزود: در این نوع دفاع، دشمن هرگز نمی‌تواند ما را رصد و کشف کند. تمرین امروز بخشی از اهداف ما در نبرد ناهمطراز بود.

پاکپور با بیان اینکه امروز تمامی تاکتیک‌های عملیاتی را که در طول یک سال انجام داده بودیم و به منصه ظهور رساندیم، گفت: حقیقتا نیروهای شرکت کننده به خوبی توانستند هر آنچه که آموزش دیده بودند را انجام دهند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به سلاح‌های به کار گرفته در رزمایش امروز گفت: سلاح‌های جدیدی که امروز استفاده کردیم، پاسخگوی نیازهای ما بود و این سلاح‌های در یگان‌های رزمی و واحدهای تخصصی به کار گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه سلاح‌های به کار گرفته امروز عمدتا ساخت جهاد خودکفایی نیروی زمینی بود، اظهار داشت: تست این سلاح‌ها به خوبی انجام شد و توانستیم به اهداف مدنظر از این سلاح‌ها دست یابیم.

پاکپور در پایان با بیان اینکه پیام این رزمایش به کشورهای دوست، صلح و آرامش است، گفت: اما در مقابل پیام ما به کسانی که فکر تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران را دارند، اقتدار است و همین اقتدار که بخشی از آن امروز به نمایش گذاشته شد می‌تواند هر دشمنی را نابود کند.

به گزارش تسنیم، رزمایش پیامبر اعظم (ص) 9 از روز گذشته و با محوریت نیروی دریایی آغاز شده و امروز با محوریت نیروی زمینی سپاه روز دوم آن به پایان رسید و آخرین روز آن نیز فردا جمعه برگزار می‌شود.

 

23503

کد N746767