نمایش توانمندی‌های نیروی زمینی سپاه در نهمین رزمایش پیامبراعظم(ص)

سیاست داخلی

در دومین روز برگزاری رزمایش گسترده پیامبراعظم(ص)9 سپاه بخشی از توانمندی‌های نیروی زمینی سپاه شامل پرنده های شناسایی، انواع مین‌ها و سلاح‌ها و تجهیزات مورد آزمایش قرار گرفت.

در دومین روز برگزاری رزمایش گسترده پیامبر اعظم(ص)9 سپاه بخشی از توانمندی های نیروی زمینی سپاه به نمایش در آمد.

به گزارش ایلنا، در دومین روز برگزاری رزمایش گسترده پیامبراعظم(ص)9 سپاه بخشی از توانمندی‌های نیروی زمینی سپاه شامل پرنده های شناسایی، انواع مین‌ها و سلاح‌ها و تجهیزات مورد آزمایش قرار گرفت.

بخشی از این دستاوردها شامل پردنده‌های شناسایی ار پی اچ،پرنده‌های شناسایی بدون سرنشینی که قابلیت پرواز در روز و شب را دارند. این پرنده‌ها توان پرواز با برد 7 کیلومتر رفت و 7 کیلومتر برگشت را دارا هستند و می‌توانند تصویربرداری و عکس‌برداری از مواضع هدف داشته باشند.

سلاح جمرات، این سلاح مانند یک موشک کروز بدون موتور عمل کرده و از ژایروپلند پرتاب می‌شود این سلاح با دقت یک متر و برد 14 کیلومتر می‌تواند اهداف را منهدم کند.

سلاح رمیت، این یک مین کنار جاده‌ای علیه خودروهای زرهی است که می‌تواند با دقت و حجم بالای انفجار به وسیله ریموت کنترل، یک ستون زرهی را در شعاع 100تا 150 متری منهدم کند. این سلاح همچنین می‌تواند علیه نفرات دشمن تا 100 نفر به کارگیری شود.

مین جهنده صیاد، مین جهنده‌ای است که تا ارتفاع 10 تا 15 متر از زمین بلند و در هوا منفجر می‌شود از این سلاح علیه بالگردها استفاده می‌شود.

سلاح واصل،این سلاح مواد انفجاری را با موشک‌‌های کوچک خود به 100 متر جلوتر پرتاپ می‌کند این قابلیت می‌تواند توان نیروهای ما را در مقابله با نفرات و خودروهای دشمن افزایش دهد. واصل قابلیت این را دارد که بدون حضور نفر در کنار خود عمل کند.

خیبر، مواد انفجاری که قدرت آن دو برابر قدرت تی‌ان‌تی است. از خیبر می‌توان در سر جنگی سلاح‌ها برای افزایش توان تخریب و انهدام بهره برد.

تیربار چرخشی نصیر،تیربار 12.7 میلیمتری چرخشی شش لولی است که علیه اهداف و موشک‌های کروز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تیربار توان شلیک 2400 تیر در دقیقه را دارا است.

تیربار عاصف،این سامانه قادر است به صورت چرخشی، با نواخت تیر 900 الی 1200 تیر در دقیقه ضد موشک‌های کروز و پرنده‌های ارتفاع پست متخاصم به کار گرفته شود.عاصف یک تیربار 23 میلیمتری و سه لول است.

تک تیرانداز آرش، سلاح تک تیرانداز 20 میلیمتری که در اختیار نیروهای پیاده سپاه قرار دارد.

ربات‌های شناسایی، این ربات مسلح با 5 کیلومتر برد مجهز به سلاح 7.6 میلیمتری و قابلیت انهدام اهداف است.

پروژه حامی و دیوار سریع النصب مولتی سلول، دیوارهای سریع‌النصبی است که برای مقابله با انفجارات و آر.پی‌.جی از آن بهره می‌برند، است.

کد N746650