گروه‌های فلسطینی به آتش کشیدن مسجدی در نزدیکی بیت‌لحم را محکوم کردند

فلسطين

اقدام شهرک نشینان تندروی صهیونیست در به آتش کشیدن مسجد روستای جبعه در نزدیکی شهر بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری باعث خشم و ناراحتی گروه‌های فلسطینی شد و آنها این حادثه را "اقدامی در راستای جنگ علیه مقدسات" قلمداد کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سامی ابو زهری سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" اقدام شهرک نشینان صهیونیست در آتش زدن مسجد جبعه در غرب بیت لحم را یکی از مظاهر "تروریسم صهیونیستی" دانست و خواستار تلاش طرف‌های عربی و اسلامی برای مقابله با حملات صهیونیست‌ها به مراکز عبادی فلسطینیان شد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اقشار مختلف ملت فلسطین را به حمایت یکپارچه از مقدسات فلسطینی و واکنش قاطعانه به "تروریسم همه جانبه یهودی" فراخواند و تاکید که تروریسم صهیونیستی جزء لاینکف سیاست حمله به مقدسات و مراکز عبادی است که عقیده و موجودیت عرب ها و مسلمانان در سرزمین مقدس فلسطین را نشانه رفته است.

این جنبش در بیانیه خود اعلام کرد که حمله به مساجد سیاست ثابت رژیم صهیونیستی از سال 1948 تاکنون بوده است و حادثه کشتار نمازگزاران حرم ابراهیمی قبل از 21 سال پیش و جنایت‌های صورت گرفته علیه مقدسات و مراکز عبادی شاهد زنده ای بر تروریسم یهودی هستند که با با واکنش و پاسخ قاطع اقشار ملت فلسطین و گروه‌های ملی و اسلامی آن مواجه خواهد شد.

جنبش مقاومت مردمی در فلسطین هم بر لزوم مقابله با تجاوزات تروریستی شهرک نشینان صهیونیست به منظور اخراج شهروندان فلسطینی از شهر و دیار خود و نابودی هویت فلسطینی به منظور فراهم شدن شرایط برای مصادره اراضی تاکید کرد و از پلیس فلسطین در کرانه باختری خواست که حمایت‌های لازم از شهروندان فلسطینی و مساجد آنها را به عمل بیاورد و جلوی حملات به این مراکز را بگیرد.

تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست بامداد روز چهارشنبه مسجد روستای جبعه در جنوب غربی شهر بیت لحم را به آتش کشیدند. شهرک نشینان اسرائیلی مسجد الهدی در این روستا را به آتش کشیدند، ولی کارگران فلسطینی وارد عمل شده و آتش را خاموش کردند.

نعمان حمدان رئیس شورای این روستا افزود: در پی این جنایت بخشی از اسباب و اثاثیه مسجد طعمه حریق شد و خسارت‌هایی به آن وارد شد.

وی خاطرنشان ساخت: شهرک نشینان یهود پس از به آتش کشیدن این مسجد، روی دیوارهای آن شعارهای نژاد پرستانه نوشتند.

حمدان تصریح کرد: شهرک نشینان و نظامیان اسرائیلی همواره به این روستا حمله می‌کنند و دست به سرکوب ساکنان آن می‌زنند و عرصه را برای آنان تنگ می‌کنند.

مسجد الهدی تنها مسجد این روستای 1500 نفری در غرب بیت لحم بود که قربانی خوی نژاد پرستی و زورگویی صهیونیست‌ها شد تا این حمله نیز به لیست بلند جنایت‌های آنها علیه مساجد و مراکز عبادی مسلمانان در فلسطین اضافه شود.

انتهای پیام

کد N746210