حجت الاسلام نبویان:

چشم به دست آمریکا نباشیم/تیم مذاکره کننده با خود متخصص ببرد

سیاسی

اصفهان – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: راه حل این نیست که برای حل مسائل هسته ای چشم ما به دست آمریکا باشد وچرا که آنها منافع را گرفته و تحریمی هم برداشته نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمود نبویان چهارشنبه شب در جلسه ای که به منظور تحلیل و بررسی روند مذاکرات هسته‌ای در مسجد نورباران به همت بسیجیان و جمعی از مردم انقلابی اصفهان برگزار شد و در بخشی از آن نیز از ایثارگران مبارزه با فتنه نیز تجلیل شد افزود: روند مذاکرات این دولت برای مسائل هسته ای از سوم آذر ماه 92 آغاز شد.

وی در ادامه به توافقنامه ژنو اشاره نمود و بیان داشت: اولین جمله این توافقنامه با یقه گیری ملت آغاز شده است.

نبویان اظهار داشت: کسی که این توافق را نوشته است حواسش جمع بوده تا منافع ملت ایران را یکی یکی بگیرد.

به گزارش مهر این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه سخنان خود به تشریح بند بند این توافق نامه پرداخت و گفت: چرا رئیس جمهور و مذاکره کنندگان اصرار دارند که این توافق مخفی بماند.

چرا باید اسرائیل گزارش مذاکرات را بداند اما نمایندگان مجلس خیر

وی با انتقاد از روند اطلاع رسانی دولت اظهار داشت: چرا باید آمریکا این روند را به اسرائیل گزارش دهد اما به ما اطلاع رسانی نمی شود و تنها جوابی که ما در مجلس از تیم مذاکره کننده شنیده ایم این بوده است که شما این موضوعات را اگر بگوییم به مردم خواهید گفت.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: تیم مذاکره کننده باید با خودش یک متخصص ببرد که بداند چه چیز را باید امضاء کند .

توافق خوب باید پیشرفت ملت ایران را به همراه داشته باشد

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود به یک توافق خوب نیز اشاره نمود و اظهار داشت: توافق خوب آن چیزی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است  و توافقی است که پیشرفت ملت ایران را کند نکند و همه تحریم ها در آن برداشته شود.

وی تاکید کرد: دولت وقتی حق دارد این توافق نامه را امضاء کند که اول از همه شورای امنیت همه قطع نامه ها و تحریم ها را بردارد و در واقع شورای امنیت تعهد دهد تحریم را بر می دارد.

در روند مذاکرات مردم را سر کار نگذاریم

نبویان ادامه داد: در روند مذاکرات نباید مردم را سرکار بگذاریم و باید افرادی قوی را برای مذاکرات بفرستیم.

وی با اشاره به همراهی فریدون در تیم هسته ای گفت: این فرد قوی تر فریدون نیست.

 این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مطرح می کردند که مشکل ما در دولت قبل 70 درصد در سوء مدیریت است و 30 درصد در تحریم ها حال شما که تدبیر دارید اگر اثرات تحریم 30 درصد است و شما تورم را به صفر درصد رسانده اید ادامه مذاکرات را ول کنید و نیازی به مذاکره ندارید.

واردات به منزله بستن کارخانه های داخلی است

وی در ادامه سخنان خود به واردات نیز اشاره نمود و اظهار داشت: باید جلوی واردات را بگیرید در دولت قبل ما در تولید بنزین به خود کفایی رسیده بودیم اما حال شما روزانه 10 میلیون لیتر بنزین وارد می کنید.

نبویان با اشاره به واردات برنج به کشور نیز اظهار داشت: این در حالی است که کشاورزان ما در کشور برنج تولید می کنند و در هر صورت وارد کردن به معنی بستن درب کارخانه های تولید در کشور است.