آیت الله دکتر هاشم هاشم‌زاده هریسی:

مدعیان انسجام ملی،برهم زنندگان وحدت هستند

سیاست داخلی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بسیاری افراد مدعی انسجام ملی هستند،خود، وحدت را بر هم می‌زنند، افراد را طرد و تهمت و افترا می‌زنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بسیاری افراد مدعی انسجام ملی هستند،خود، وحدت را بر هم می‌زنند، افراد را طرد و تهمت و افترا می‌زنند.

به گزارش ایلنا به نقل از دفتر این عضو مجبس خبرگاران،آیت الله دکتر هاشم هاشم‌زاده هریسی، با اشاره به رسالت رسانه‌ها و مطبوعات در اصلاح و توسعه همه جانبه جامعه اسلامی افزود: رسانه‌ها و مطبوعات شایسته است،فسادهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و اداری را به خوبی انعکاس دهند.

هاشم‌زاده هریسی، به مشکلات جامعه امروز از جمله بداخلاقی‌ها اشاره کرد و گفت: اخلاق اجتماعی موضوع بسیار مهمی است که در جامعه ما آسیب دیده و شایسته نظام و جامعه اسلامی نیست. شعار می‌دهیم اما در عمل فاصله بسیار است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، موضوع دیگر را مسایل فرهنگی و همینطور موضوعات مربوط به ائمه(ع) و پیشوایان دین دانست و افزود: این موضوع نیاز به تبیین کاربردی بیشتری توسط رسانه ‌دارد یعنی چگونه از آنها تبیعت کنیم؟ چگونه افکار، سیره، سنت و گفتار آنها در جامعه حاکم باشد؟ و امثال آن که در جامعه کمرنگ است و خوب است مطرح شود.

وی مساله دیگری که رسانه ها باید بدان بپردازند را اعتدال خواند و گفت: آقای روحانی یک بار این موضوع را مطرح کرد و گویی دیگر تمام شده است. اعتدال واقعاً جان و روح اسلام است.

 

 

 

کد N746082