دیدار امیرعبداللهیان با وزیر علوم مالی

حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه با مانتایا تال، وزیر علوم جمهوری مالی که برای شرکت در اجلاس وزیران علوم کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در تهران به‌سر می‌برد، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه در این دیدار با اشاره به روابط خوب گفت: فرصت‌ها و ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف همکاری بین دو کشور وجود دارد که متاسفانه در چند سال اخیر به‌دلیل تحولات داخلی مالی دچار رکود شده است و امیدواریم با استقرار صلح و ثبات شاهد استفاده از این ظرفیت‌های دو طرف برای توسعه بیش‌تر مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها باشیم.

امیرعبداللهیان هم‌چنین با اشاره به ظرفیت‌های بالای موجود در جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های آموزش، فن‌آوری، تحقیقات و علمی بر آمادگی طرف ایرانی جهت تبادل تجربیات، آموزش نیروی انسانی و گسترش فعالیت‌های درمانی و افتتاح دومین شعبه درمانگاه جمهوری اسلامی ایران در شهر تمبکتو تاکید کرد.

تال، وزیر علوم کشور مالی نیز ضمن ابلاغ سلام دولت و ملت جمهوری مالی به دولت و ملت ایران اظهار کرد: این اولین سفر من به جمهوری اسلامی ایران است و با دیدن کشورتان ذهنیت من کاملا در مورد توانمندی و ظرفیت‌های ایران دگرگون شد است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری توسعه یافته در همه زمینه‌ها خصوصا علمی و فن‌آوری است و ما تاکنون از مساعدت‌های ایران در بخش‌های مختلف برخوردار شده‌ایم.

وی با اشاره به نابودی بخشی از آثار کتب تمدن اسلامی در شهر تمبکتو به‌دلیل درگیری‌های داخلی، خواستار مساعدت کشورمان در بازسازی و حفظ این آثار ارزشمند اسلامی شد.

انتهای پیام

کد N746050