آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:

کسانی که نیار به یارانه نقدی ندارند حذف شوند

سیاست داخلی

اگر این پول‌ها جذب کارهای تولیدی برای جوانان شود، در این کشور بیکاری پایین می آید، درصد ازدواج بالا می رود، فساد و فحشا کمتر می‌شود و از طرفی جمعیت کشور هم بیشتر خواهد شد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: پول‌های بیت‌المال باید صرف کارهای تولیدی و عمرانی شود، ولی صرف یارانه نقدی می‌شود و در این عرصه کشور دچار خسارت‌هایی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی شده است.

به گزارش ایلنا، این مرجع تقلید در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزارشد به موضوع یارانه نقدی اشاره کرد و اظهارداشت: یارانه نقدی اگر چه متلعق به همه است، ولی تبدیل به یک موضوع حساس در جامعه شده و دولت باید تمام قوای خود را جمع کند تا به 70 میلیون نفر یارانه نقدی پرداخت کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: اساس نحوه پرداخت یارانه نقدی از ابتدا کار اشتباهی بود؛ معنا ندارد پول‌هایی که باید خرج عمران و آبادی کشور شود جذب این موضوع گردد.

وی گفت: موضوع یارانه نقدی در کشور تبدیل به یک غده چرکین شده و نیازمند عمل جراحی است و قطعاً هم این جراحی عوارضی هم خواهد داشت.

این مرجع تقلید ادامه داد: دولت و مجلس باید دراین موضوع شجاعت به خرج دهند و اقدام به جراحی این غده چرکین نمایند و کسانی که نیار به این یارانه را ندارند حذف شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطر نشان کرد: پول‌های بیت المال باید صرف کارهای تولیدی و عمرانی شود، که صرف یارانه نقدی می‌شود و در این عرصه کشور دچار خسارت هایی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی شده است.

معظم له ابراز داشت: اگر این پول‌ها جذب کارهای تولیدی برای جوانان شود، در این کشور بیکاری پایین می آید، درصد ازدواج بالا می رود، فساد و فحشا کمتر می‌شود و از طرفی جمعیت کشور هم بیشتر خواهد شد.

وی با بیان این که کشور داری یک شجاعت حسینی می خواهد گفتند: باید متفکران دولت و مجلس وارد میدان شوند عوارض را به جان بخرند تا این مشکل را بر طرف کنند. بالاخره این موضوع باید در کشور برطرف شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: این باری است که به دوش کشور افتاده و جلوی بسیاری از مسائل مهم را در کشور گرفته؛ در حالی که جامعه اسلامی در مسائل دیگر نیازمند به پول بیت المال است.

این مرجع تقلید گفت: اگر کار در دست من بود بدون شک این کارها را انجام می دادم، بنابراین این کار نیازمند عزم، اراده و قصد قوی است تا این مشکلات بر طرف شود.

کد N746045