رئیس سازمان دارالقرآن:

سهم قرآن را در فضای مجازی افزایش می‌دهیم

قرآن کريم,سازمان دارالقران

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم در نشست معاونان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ادارات کل تبلیغات اسلامی تاکید کرد: سهم قرآن را در فضای مجازی افزایش می‌دهیم.

رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم در نشست معاونان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ادارات کل تبلیغات اسلامی تاکید کرد: سهم قرآن را در فضای مجازی افزایش می‌دهیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مهدی قره‌شیخلو مواردی همچون «نگاه معنا محور و رویکرد تربیتی»، «تعامل با دستگاه های حاکمیتی و حوزه مردمی»، «کادرسازی»، «گسترش شبکه تشکیلات مردمی قرآن»، «توسعه پژوهش‌های قرآنی»، «توسعه فضای مجازی قرآنی» و ایجاد «شبکه تولید محصولات» قرآنی را از افق‌های در نظر گرفته شده برای سازمان دارالقرآن الکریم برشمرد و گفت: رویکرد اصلی سازمان در تمامی این موارد توجه به گسترش تربیت و سبک زندگی قرآنی است و در این راه نیازمند تعامل و همکاری با سایر بخش‌های سازمان تبلیغات اسلامی هستیم.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به توسعه فعالیت‌های سازمان تبلیغات در مدت مدیریت حجت‌الاسلام خاموشی بر این مجموعه افزود: در این مدت سازمان تبلیغات تبدیل به پردیسی بزرگ از بخش‌های مختلف فرهنگی شده است که هر یک از آنها برای رسیدن به اهدافش نیازمند تعامل با بخش های دیگر است.

تلاش برای ارتقای جایگاه سازمان دارالقرآن در تصمیم سازی فعالیت‌های قرآنی و داشتن نیم نگاهی به فعالیت در عرصه بین‌الملل نیز از دیگر محورهایی بود که قره شیخلو در این نشست مطرح کرد.

وی همچنین از راه‌اندازی پرتال جامع موسسات قرآنی و به روز رسانی سایت تلاوت در سال جدید خبر داد و گفت: سهم قرآن را در فضای مجازی افزایش می‌دهیم.

نقش سازمان دارالقرآن در تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن، تقاضای چاپ و توزیع قرآن در استان‌ها، لزوم گسترش ارتباط موسسات قرآن با مساجد، لزوم ایفای نقش سازمان دارالقرآن در تربیت معلم قرآن برای آموزش و پرورش، نقش و شأن اتحادیه موسسات قرآنی، گسترش سجایای اخلاقی در بین جامعه قرآنی کشور، توجه بیشتر سازمان به موضوع تفسیر، لزوم فعالیت سازمان در فضاهای اجتماعی مجازی، افزایش حساسیت مردم نسبت به فعالیت های قرآنی و سهم استان ها از بودجه اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی نیز از اهم مواردی بود که توسط معاونان فرهنگی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان ها مطرح شد.

انتهای پیام

کد N745553