امارات برای مقابله با تروریسم گروه تماس بین‌المللی تشکیل می‌دهد

امارات متحده

امارات در نشست شورای امنیت از تصمیم خود برای آغاز طرح سیاسی راه اندازی یک گروه تماس بین‌المللی با هدف مقابله با افراط گرایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، انور بن محمد قرقاش، وزیر امور خارجه امارات در نشست شب گذشته شورای امنیت با تاکید بر پایبندی امارات به اصول منشور سازمان ملل از جامعه بین‌الملل خواست برای مقابله با چالش‌های پیچیده جهان، بهترین راهکار همکاری را بررسی و ارائه کنند.

هدف از این طرح تقویت گفت‌وگوها و همکاری‌های بین‌المللی راهبردی و موثر در کنار تقویت و افزایش اقدامات موثر در زمینه مقابله با افراطی گرایی و همچنین افزایش تلاش‌های ائتلاف بین‌المللی در نبرد با داعش است.

قرقاش لحاظ سه نکته را برای تقویت همکاری‌ها بین‌المللی لازم دانست اول افزایش رایزنی‌ها و هماهنگی‌های شورای امنیت و اعضای این شورا، دوم حمایت از شورا به عنوان نمادی که در حل درگیری‌های منطقه‌ای نقش اصلی را ایفا می‌کند و سومین موضوع اصلاح روش کار شورای امینت است که تاثیرگذاری این شورا را افزایش دهد. این اصلاح روش با بررسی نظرات و پیشنهادات دیگر کشورهای عضو امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام

کد N745517