رئیس‌جمهوری نیجریه: اوضاع به نفع بوکوحرام نیست

رئیس‌جمهوری نیجریه با وجود دو بمب‌گذاری در شمال این کشور که جان دست‌کم 27 تن را گرفته، گفت: ارتش بر بوکوحرام پیروز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر ریاست جمهوری نیجریه در بیانیه‌ای گفت: گودلاک جاناتان، رئیس‌جمهوری نیجریه به تمامی نیجریه‌ای‌ها و به ویژه مردم استان‌های شمالی اطمینان می‌دهد که روزهای سوگواری برای قربانیان حملات تروریستی پیاپی در این کشور به زودی تمام می‌شود چراکه در حال حاضر قطعاً اوضاع بر ضد بوکوحرام است.

این بیانیه گودلاک جاناتان پس از آن منتشر شد که دو بمب‌گذاری مجزا در ایستگاه‌های اتوبوس شهر «کانو»، بزرگترین شهر شمالی و «پتیسکوم»، مرکز استان یوبه رخ داد.

رئیس‌جمهوری نیجریه که به خاطر ناتوانایی‌اش برای پایان دادن به این شورش شش ساله به شدت مورد انتقاد قرار گرفته، این حملات را به عنوان بمباران سنگدلانه اهداف نرم توصیف کرد.

ارتش نیجریه روز شنبه ادعا کرد، شهر «باگا»، صحنه‌ای را که گمان می‌رود بدترین قتل عام بوکوحرام در آنجا رخ داده باشد، بازپس گرفتند.

از آنجایی که بوکوحرام امنیت منطقه را تهدید می‌کند، کشورهایی همچون نیجر و کامرون نیز در حملات به این گروه شبه‌نظامی مشارکت دارند.

گودلاک جاناتان گفت: ارتش مجهز به پلتفورم‌ها، تجهیزات و کمک‌های لجستیکی جدید در کوتاهترین زمان در مبارزه علیه بوکوحرام موفق خواهد شد.

انتهای پیام

کد N745468

خواندنی از سراسر وب